Celé to vraj bolo inak a americký vojak nikoho neohrozoval, sám sa pozeral na nožíku vo vrecku, tvrdí Naď

banska bystrica

V Banskej Bystrici mal ešte začiatkom apríla 2023 zaútočiť americký vojak na občanov Slovenska nožom. Ako nepotvrdenú informáciu to začal šíriť šéf hnutia Republika Milan Uhrík.

Útok sa mal stať v Banskej Bystrici na námestí pri Hodinovej veži, kde je známa zmrzlina či Barbakan.

O nepotvrdenom útoku informoval aj podnikateľ Arpád Sárközi z Banskej Bystrice „Ôsmeho apríla tohto roku, zaútočil v blízkosti Barbakanu v Banskej Bystrici, ožratý americký vojak. Útočil nožom a to na okoloidúceho pána, ktorý sa prechádzal s rodinou,“ tvrdí vo videu.

„Našťastie sa v blízkosti nachádzali odvážni mestskí policajti, ktorí útočníka spacifikovali. Na miesto bola privolaná štátna polícia, malo ísť o PMJ. Osoba bola predvedená na obvodné oddelenie, kde s ním bola spísaná zápisnica. Keď sa však zistilo, že ide o amerického vojaka, po tohto „amerického idiota“ si prišiel jeho nadradený a všetko sa „stopilo. A v tichosti ututlalo,“ informuje ďalej vo videu Sárközi, ktorý dodáva, že informácie získal priamo z policajných radov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci dávajú zubnú pastu do mrazničky. Pomáha to tisícom domácností

Je to hoax či pravda?

Portál eReport.sk zisťoval viac aj od kompetentných na krajskej polícii v Banskej Bystrici, kde im hovorkyňa odpovedala, že prípad spadá pod ministerstvo obrany a tak sa k tomu nevedia vyjadriť.

Portál poslal otázky aj Ministerstvo obrany, ktorému šéfuje dočasný minister Jaroslav Naď, no odtiaľ nedostali žiadnu odpoveď.

Naď sa k incidentu vyjadril počas výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť. Nepoprel, že by došlo k nejakému podobnému incidentu. Všetko to ale bolo vraj inak. Americký vojak mal telefonovať s manželkou alebo priateľkou (to Naď presne nevedel) a mali sa pohádať. Následne sa s ďalšími vojakmi v čase voľna vybrali do podniku kde popíjali. Mladý vojak sa mal pri stole, údajne podľa slov Naďa “zúfalý, hrať s nožíkom a porezať si vlastnú ruku. Následne vojaka požiadali, aby opustil zariadenie a pri dverách malo dôjsť k stretu s miestnym občanom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto je najlepšie hnojivo pre veľkú a chutnú úrodu čučoriedok

“Došlo k slovnému konfliktu medzi ním a nejakým Banskobystričanom,” tvrdil Naď. Slovný súboj si mala všimnúť mestská hliadka a vojaka previezli. Vyhotovili záznam a prevzali si ho zodpovedné orgány, ktoré ho budú riešiť v disciplinárnom konaní. Podľa Naďa teda nie je úplne pravda, že ožratý vojak ohrozoval nožom rodinu.

Slovensko podpísalo obrannú zmluvu s USA. Sú u nás americkí vojaci chránení?

„Slo­ven­ská re­pub­li­ka uz­ná­va oso­bit­nú dô­le­ži­tosť dis­cip­li­nár­nej kon­tro­ly oz­bro­je­ných síl USA nad jej prís­luš­ník­mi a vplyv, kto­rý má ta­ká kon­tro­la na ope­rač­nú prip­ra­ve­nosť. Slo­ven­ská re­pub­li­ka pre­to na žia­dosť Spo­je­ných štá­tov a na pod­po­ru svoj­ho zá­väz­ku o vzá­jom­nej ob­ra­ne tým­to up­lat­ňu­je svo­ju su­ve­rén­nu dis­kreč­nú prá­vo­moc vzdať sa svoj­ho pred­nos­tné­ho prá­va na vý­kon tres­tnej prá­vo­mo­ci pod­ľa člán­ku VII od­se­ku 3 písm. c) NA­TO SO­FA,“ uvádza článok 12 ods. 1 tejto dohody.

One Reply to “Celé to vraj bolo inak a americký vojak nikoho neohrozoval, sám sa pozeral na nožíku vo vrecku, tvrdí Naď”

  1. Prípad spadá pod…, je jasné, že sa stal, iba že „spadá pod“. A ten “ p o d“ bude asi čušať, hlasivky má ponorené tam, kde to nepočuť … Policajti ale zasahovali, no netýka sa ich to? Keby boli pri zásahu sami porezaní, spadalo by to tiež iba „pod“? Skôr, či neskôr, čo tak asi očakávate? Kolónia nevyskakuje, kolónia poslúcha. Toto nie sú Slováci bez rúška v obchode, títo chlapci nebudú takí pokorní. Veď čas ukáže nepripraveným …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *