Budú mať nelegálni migranti v Malackách plný servis? Kotleba okamžite riešil situáciu

kotleba malacky tabor migranti

Už v stredu 10.mája 2023 sme vás informovali, že v areáli Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) na Továrenskej ulici v Malackách plánuje ministerstvo vnútra SR vytvoriť humanitárne centrum pre nelegálnych migrantov, ktorí nežiadajú o azyl a štát ich ani nevie vrátiť domov. Tento kontingenčný plán, ktorý podpísal končiaci minister vnútra Roman Mikulec, však nebol oznámený mestu Malacky, čo vyvolalo odpor u primátora Juraja Říhu.

Šéf ĽSNS Marian Kotleba, ktorý je známy svojou protiimigrantskou politikou okamžite navštívil Malacky a miesto, kde má vyrásť miesto pre migrantov na Slovensku.

Kotleba podobné stanové mestečká na Slovensku už riešil aj na jeseň v roku 2022 v Kútoch, kde boli umiestnení rôzni migranti z moslimských krajín.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto nesaďte vedľa paradajok, lebo im vezmú všetky živiny

Šéf ĽSNS sa stretol priamo s náčelníkom hasičov HaZZ, ktorý velí miestu, kde majú mať tábor nelegálni migranti.

Ten mu však povedal, že všetko to ide mimo neho a rieši to Ministerstvo vnútra. Podľa Kotlebu chce teraz štát umiestniť migrantov na pozemky, ktoré patria pod správu štátu, aby sa nemohli samosprávy či obce sťažovať a prípadne zabrániť umiestneniu migrantov.

Náčelník Kotlebovi povedal, že nevie viac informácii a ľudia z Ministerstva vnútra mi dávajú len otázky ohľadne toho, ako si tábor pre migrantov predstavujú. Viac však nevie, ani to, kedy by tábor začal byť v plnej prevádzke.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Najlepšie hnojivo pre vaše jahody. Máte to každý v kuchyni

Marian Kotleba kritizuje kroky vlády, ktorá podľa neho bez súhlasu občanov v Malackách ide robiť tábor pre nelegálnych migrantov, ktorých nikto nebude poznať. Kotleba s poslancami Marekom Kotlebom či Rastislavom Schlosárom tvrdia, že urobia všetko, čo je v ich silách, aby zabránili tomu, aby v Malackách vyrástol tábor pre migrantov, ktorí budú mať plný servis za peniaze Slovákov.

Pozrite si celú reportáž Mariana Kotlebu priamo z miesta:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *