Čaputová sa už vyjadrila k vražde Eriky, no slov a emócii bolo menej, ako v prípade Teplárne

319990806 1328227761351216 3227058462472809786 n

Viacerí opoziční politici či aktivisti vyčítali prezidentke Zuzane Čaputovej, že nereaguje na tragickú vraždu 46-ročne Eriky v Michalovciach, ktorú podľa všetkého dobodal nožom osadník.

Kritický bol šéf ĽSNS Marian Kotleba, ktorý vyzval Čaputovú, aby na pohreb Eriky poslala častnú prezidentskú stráž, ako urobila v prípade dvoch zabitých LGBTI osôb. Aktivista Mário Vidák sa vo svojom videu pýtal, či bude prezidentka a premiér konať protestné akcie a či príde Európska komisia na kontrolu ako v prípade Tepláreň.

Prezidentka Čaputová sa už vyjadrila, no slov a emócii bolo menej, ako v prípade dvoch zastrelených LGBTI osôb pred bratislavskou Teplárňou

„Chcem vyjadriť úprimnú sústrasť rodine bývalej zdravotnej sestry, ktorá bola počas silvestrovského rána brutálne zavraždená na ulici v Michalovciach. Je mi nesmierne ľúto, že nový rok začal na Slovensku touto smutnou udalosťou.

Prosím buďme všímaví, keď niekto volá o pomoc. Ľahostajnosť zabíja.

Policajný prezident Štefan Hamran dnes informoval, že polícia už zadržala aj obvinila podozrivého zo spáchania tohto ohavného činu, čo je veľmi dôležitá správa a chcem oceniť aktivitu aj komunikáciu polície v tomto prípade.“ napísala Čaputová.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  O tomto čase je najzdravšie raňajkovať. Toto sa stane, ak to nedodržíte

Pri dvoch zabitých LGBTI osôb Čaputová konala o veľa viac. Robila mediálne výstupy, navštívila miesto činy a emócii sme videli veľa.

@mario_vidak

♬ original sound – Mário Vidák

Policajti ešte včera 3.januára zadržali podozrivého mladíka, ktorý mal v Michalovciach zavraždiť 46-ročnú Eriku, ktorú napadol prvý deň v roku a dobodal ju nožom.

Žena si išla o 6:30 ráno vytiahnuť peniaze z bankomatu na Nový rok, pri čom si ju vyhliadol mladík a začal ju sledovať.

Ten najprv sledoval inú ženu, ktorá mu však ušla a zamkla sa v zdravotnom stredisku. Erika také šťastie nemala.

„Bola zavraždená obzvlášť závažným zákerným a surovým spôsobom,“ uviedol policajný prezident Štefan Hamran.

Polícia dnes voči zadržanému mladíkov vzniesla obvinenie pre zločin vraždy. „Nebudeme sa dnes vyjadrovať k osobe páchateľa ani obete. Boli zmobilizované dostupné sily a prostriedky. Policajti ťahali celú noc, aby sme sa dopátrali k výsledku,“ dodal policajný šéf, píšu aktuality.sk

Policajný prezident opísal aj prácu policajtov, ktorý zadržali údajného vraha „Hliadka železničnej polície si na stanici v Košiciach všimla osobu, ktorá stála osamotená. Pristúpili k nej a zistili, že osoba cestuje do Českej republiky. V tom čase ešte nevedeli, že je to osoba podozrivá z páchania skutku. Boli kontaktovaní policajtmi, spomenuli si, že sa s takoutou osobou rozprávali a keď sa vrátili na železničnú stanicu, zistili, že popis tejto osoby zodpovedá hľadanej osobe, ktorá mala zakúpený platný lístok do Českej republiky,“

Polícia neskôr muža zadržala v Žiline, kde už čakali príslušníci špeciálnych síl, ktorí vykonali zákrok.

„Zákrok prebehol úspešne, osoba bola zadržaná. Od spáchania skutku sa do niekoľkých hodín podarilo nie len identifikovať osobu, ale aj zadržať a odovzdať príslušnému vyšetrovateľovi.“

46-ročná Erika si vyťahovala peniaze z bankomatu a vrah sa k nej pripojil v bočnej uličke, kde ju napadol. Po prvom útoku zranená Erika utekala a kričala o pomoc. Muž ju dobehol a usmrtil ju.

Miestni obyvatelia osady o podozrivom hovorili ako o utiahnutom 19-ročnom mladíkovi, ktorý mohol mať problémy s drogami.

Otčim podozrivého mladíka podľa tvnoviny.sk tvrdí, že jeho nevlastný syn je nevinný, celú noc vraj bol s nimi. Veci v kontajneri vraj neboli jeho, píšu aktuality.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *