Fico preberá Kotlebov slovník? Otvorene hovorí o konci EÚ či nerozširovaní NATO o Ukrajinu

robert fico 2023

Bývalý trojnásobný premiér Robert Fico dnes na sociálnej sieti ráno napísal úplne otvorene, že môžeme do niekoľkých rokov čakať rozpad EÚ. Dokonca Fico nesúhlasí s rozširovaním aliancie NATO o Ukrajinu, aj keď hlasoval za vstup Švédska a Fínska. Keby niekto tieto slová počul, povedal by si, že ich hovorí šéf ĽSNS Marian Kotleba a nie Fico. Čo tak otáča? Naháňa voličov národných strán?

Fico naráža na to, že Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg vyhlásil, že všetky krajiny súhlasia s členstvom Ukrajiny v NATO.

Takéto niečo však môže viesť k veľkej svetovej vojne, pretože Vladimir Putin a jeho Rusko sú rázne proti tomu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Detoxikuje telo a zlepšuje trávenie. Cenný zdroj vitamínov nesprávne končí v koši

„90 percent slovenských politikov je presvedčených, že treba poslúchať, čo hovoria USA. Aby mali pokoj a nikto im nič nevyčítal. Takto sa správa Čaputová, Heger, Sulík, Matovič aj Pellegrini a nikto sa ich na nič zlé nepýta. Takto to bolo aj socializmu. Bolo treba počúvať Sovietsky zväz. A mali ste pokoj.

Svet je však iný. O dva o tri roky sa stanú udalosti, ktoré by nikto nepripustil. Možno sa rozpadne EÚ. Možno budú nové vojnové konflikty. A my si v tomto svete nepredvídateľnosti musíme zachovať svoju vlastnú tvár. Svoju suverenitu. Tú, o ktorej zahraničný tajomník Hlasu P. Kmec povedal, že už v čase globalizácie nemá žiadny zmysel.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Na európsky kontinent sa ženie veľká hrozba. Slovensko sa tomu nevyhne

Na stole je otázka členstva Ukrajiny v NATO. GT NATO Stoltenberg ju včera otvoril jasne. V duchu Čaputovej, Hegera alebo Pellegriniho by sme mali povedať, že Ukrajinu treba do NATO prijať okamžite. Ale my máme v SMERE – SSD úplne iného ducha. Aj keď nám iná odpoveď uškodí, členstvo Ukrajiny v NATO považujeme za najhoršie možné riešenie, za eskaláciu napätia, za nerešpektovanie dohôd, ktoré USA s Ruskom urobili v 90 – tych rokoch. Len ten, kto chce otvorený vojnový konflikt NATO s Ruskom, môže podporovať členstvo Ukrajiny v NATO. A my medzi takýchto nepatríme.“ napísal Robert Fico na sociálnej sieti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *