Na Slovensku sa už z muža stane žena, len ak sa tak rok bude cítiť a chovať

bret kavanaugh 7vCl7ju7uwI unsplash

Nový štandard pre transrodových ľudí, ktorý umožňuje zmenu pohlavia bez chirurgického zákroku, bol schválený bývalým ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským pred jeho odchodom z funkcie. Táto zmena bola jednou z požiadaviek LGBT+ menšiny po tragickom útoku na Zámockej ulici v Bratislave.

Hoci Lengvarský nový štandard pripravil, nebol schopný ho podpísať, pretože koaliční lídri sa na ňom nezhodli. Dočasne poverený premiér Eduard Heger zatiaľ nepotvrdil, či bývalý minister vydal štandard vo štvrtok (2. 3.). Napriek tomu bol dokument zverejnený na stránke rezortu od piatka (3. 3.).

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci začali do záchodu na noc sypať múku. Ráno uvidíte obrovskú zmenu

Heger uviedol, že je nevyhnutné preveriť všetky potrebné informácie a dokumenty, ktoré boli za posledný týždeň podpísané, aby bolo možné vyhodnotiť rozsah a dosah týchto dokumentov. Preto momentálne nie je možné komentovať túto zmenu.

Nový štandard pre transrodové osoby umožňuje zapísať zmenu pohlavia do dokladov bez nutnosti chirurgického zákroku.

Marian Kotleba z ĽSNS túto novinku ostro kritizuje

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tento jednoduchý trik ochráni vaše paradajky pred plesňou. Mnoho záhradkárov používa túto metódu

Šéf ĽSNS toto nariadenia vo svojom videu odsúdil. Kotleba hovorí o tom, že vďaka tejto vláde stačí, aby sa muž rok maľoval alebo chodil v ženských šatách a štát ho uzná za ženu. Podľa Kotlebu táto vláda otvára dvere pre úchylov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *