Neuveríte, čo Kotleba púšťa v Michalovciach: „Treba ho zabiť, len čo vystúpi!“ odkazuje jeden z Rómov

image 3

Už zajtra 8.januára o 15-tej v Michalovciach Kotlebovci chystajú protestnú akciu, ktorá je reakciou na brutálne zavraždenú zdravotnú sestru Eriku, ktorú pre pár drobných dobodal osadník.

Šéf ĽSNS Marian Kotleba kritizuje prezidentku aj vládu, že v prípade Teplárne a zavraždených LGBTI osôb konali okamžite, v tomto prípade bola reakcia buď žiadna alebo slabá.

Na Kotlebovcov reagujú aj miestni Rómovia, ktorí síce odsudzujú vraždu Eriky, no odmietajú Kotlebov míting. Aj keď Kotleba tvrdí, že akcia nie je zameraná proti Rómom, ale za Slovensko, Rómom to nestačí a chystajú sa na míting v obrovskej účasti.

Po Michalovciach a okolí dokonca jazdí stranícke auto ĽSNS, ktoré zvoláva ľudí na protest.

„Toto je právni stat sak to nepokoj odrana budzeruja nás nasu slobodu pokoj pre jedného človeka v takom malo mestečku idze burcovac ludzi nanas ‼️toto neje bezpecne pre nikoho toje starosta trebaho volíc nazat ‼️nena 4roki Ale na 20roki“ sťažuje sa jeden z Rómov, ktorý natočil dodávku ĽSNS.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vysávate týmto spôsobom? Ničíte si tak rýchlo vysávač

Ďalší boli v komentároch ostrejší, tvrdia, že len čo vystúpi z auta, treba ho zabiť.

Untitled 1 3
Untitled 2 2
Untitled 3 1

Obrovská rómska komunita sa chystá na Kotlebov protest v Michalovciach, ktorý zvolal šéf ĽSNS pre brutálne zavraždenú sestričku Eriku, ktorú podľa všetkého zabil osadník pre peniaze na drogy.

Rómovia vo veľkom zvolávajú ľudí, aby prišli o hodinu skôr v nedeľu na Kotlebov míting.

„Tak milí priatelia 8.1 komplet všetci Rómovia sa stretneme na námestí pri fontáne o 14-tej. Kotleba vystúpi o 15-tej. Nedovoľme mu, aby vystúpil.“ zvoláva Rómov Miroslav.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Na toto slúžia kefy na pohyblivých schodoch. Nie sú určené na čistenie

Jeden z Rómov dokonca v živom vysielaní prilákal až skoro 40-tisíc divákov, ktorí sledovali burcovanie na Kotlebov protest. Aj keď tvrdí, že nechcú násilie, povedal, že ak by videl Kotlebove auto, rozbil by mu okno.

Róm, ktorý vysiela naživo na sociálnej sieti dokonca tvrdí, že sa chystajú komunity z Prahy či Brna. Opakuje však, že nechce násilie, ale Kotleba je podľa neho Hitler a musia prísť všetci.

V diskusii pod videom však vidíme komentáre, ktoré nabádajú na fyzické násilie či podávanie trestného oznámenia na Kotlebu. Väčšina Rómov však odsudzuje čin osadníka a niektorí sa dokonca chystajú zapáliť nebohej Erike sviečku a uctiť si ju.

Untitled 6
12

Untitled 5
13

2 Replies to “Neuveríte, čo Kotleba púšťa v Michalovciach: „Treba ho zabiť, len čo vystúpi!“ odkazuje jeden z Rómov

  1. Rómska komunita potrebuje doučovanie slovenského jazyka, slovenčina ako štátny jazyk SR a vedomosti čo sa gramatiky týka nulové.
    “ bol odsúdení na 4 roki, slovenski štát “ Fuj hnus

    A toho pána Kotlebu sa prečo tak boja???? Však im len slovne prehovorí do duše, keď sa nevedia správať…..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *