• 6 januára, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 6minúty čítania

Odvážni Rómovia chcú založiť stranu! Boja sa konca EÚ „Potom končíme!“

Odvážni Rómovia chcú založiť stranu! Boja sa konca EÚ „Potom končíme!“

Odvážni Rómovia z východného Slovenska varujú, že Európska únia by mohla skončiť a potom by prišlo to, čo to už bolo. Spomínajú na to, ako sa chodilo pracovať do Čiech.

Rómovia sa mobilizujú, pretože šéf ĽSNS Marian Kotleba chystá túto nedeľu protest v Michalovciach, pre brutálne zavraždenú zdravotnú sestru Eriku, ktorú dobodal surovo osadník.

Rómovia vyčítajú rómskym poslancom OĽANO, že nič neurobili pre ich komunitu.

Teraz vyzývajú, aby si založili vlastnú stranu. Obávajú sa konca Európskej únie. Ako tvrdia, ak nebudú mať svojich poslancov v parlamente, skončili.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takýto hnus predávali Slovákom v predajni Lidl. Keď uvidíte to mäso, príde vám zle

Obrovská rómska komunita sa chystá na Kotlebov protest v Michalovciach, ktorý zvolal šéf ĽSNS pre brutálne zavraždenú sestričku Eriku, ktorú podľa všetkého zabil osadník pre peniaze na drogy.

Rómovia vo veľkom zvolávajú ľudí, aby prišli o hodinu skôr v nedeľu na Kotlebov míting.

„Tak milí priatelia 8.1 komplet všetci Rómovia sa stretneme na námestí pri fontáne o 14-tej. Kotleba vystúpi o 15-tej. Nedovoľme mu, aby vystúpil.“ zvoláva Rómov Miroslav.

Jeden z Rómov dokonca v živom vysielaní prilákal až skoro 40-tisíc divákov, ktorí sledovali burcovanie na Kotlebov protest. Aj keď tvrdí, že nechcú násilie, povedal, že ak by videl Kotlebove auto, rozbil by mu okno.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Češka ukázala, čo všetko dokážete robiť s papierom na pečenie. Toto by vás nenapadlo

Róm, ktorý vysiela naživo na sociálnej sieti dokonca tvrdí, že sa chystajú komunity z Prahy či Brna. Opakuje však, že nechce násilie, ale Kotleba je podľa neho Hitler a musia prísť všetci.

V diskusii pod videom však vidíme komentáre, ktoré nabádajú na fyzické násilie či podávanie trestného oznámenia na Kotlebu. Väčšina Rómov však odsudzuje čin osadníka a niektorí sa dokonca chystajú zapáliť nebohej Erike sviečku a uctiť si ju.

Untitled 6
12

1
Untitled 5
3

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *