„Pellegrini nehlasoval za právo na hotovosť! Ukázal sa ako čistý zmrd!“ kritizuje Kotleba

pellegrini

Šéf ĽSNS Marian Kotleba vo svojom videu kritizuje šéfa Hlasu Petra Pellegriniho, že on a jeho poslanci nehlasovali ako jediní z opozície za zákon, ktorý navrhovali Kotlebovci.

„Včera sa v parlamente pri hlasovaní ukázala ešte jedna zaujímavá vec. Poslanci ĽSNS tam totiž dávali pozmeňujúci návrh, ktorým chceli doplniť Ústavu, o dve základné veci. O to, aby viac na Slovensku európske právo a nariadenie Európskej únie neboli viac ako zákony Slovenskej republiky. To znamená chceli sme odstrániť článok 7 odsek 2 Ústavy, ktorý hovorí o nadradenosti EÚ pred Slovenskom, pred slovenskými zákonmi. A taktiež sme chceli priamo do Ústavy dať garanciu, ochranu práva fyzickými osobám platiť v hotovosti.“ hovoril Kotleba s tým, že chce, aby ľudia mali garantované, že vždy budú môcť slobodne platiť hotovosťou, pretože podľa neho dnes vedia hocikomu len tak zablokovať účet.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Neuveriteľné, s čím všetkým vám pomôže aloe vera. Pestujte si ju doma

„Tu sa ukázal charakter strany Hlas a Petra Pellegriniho, ktorý ako jediný z opozície toto nepodporili. Pellegrini ako jediný (z opozície) nepodporil to, aby ste mali právo na platbu v hotovosti.“ kritizuje Kotleba stým, že podľa neho sú poslanci Hlasu „čistí zmrdi, čistí sluhovia globalizmu, nového svetového poriadku..“

https://www.youtube.com/watch?v=gIyT4yEoxJw

Poslanci Národnej rady včera odhlasovali ústavnou väčšinou možnosť, aby si v vedeli samotní poslanci tiež ústavnou väčšinou (90 poslancov) skrátiť volebné obdobie a vyvolať tak predčasné voľby.

Do hlasovania však nezaradil možnosť, aby mohli ľudia skrátiť volebné obdobie poslancom referendom. To sa nepáčilo opozičným poslancom a nezahlasovali tak za to napríklad Kotlebovci, Smer či Republika.

Za zmenu hlasovalo 92 poslancov zo 144 prítomných, proti bolo 44, zdržalo sa 11 poslancov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Časté ranné chyby, kvôli ktorým začnete priberať. Robíte ich aj vy?

Poslanci od Kotlebovcov navrhovali do hlasovania zaradiť aj ukotvenie práva na hotovosť v Ústave. Za toto hlasovalo len 44 poslancov a to všetci Kotlebovci, skoro všetci poslanci Smeru či poslanci okolo Milana Mazureka. Tu si môžete pozrieť hlasovanie.

„Dnes bola v parlamente opätovne otvorená rozprava k novele Ústavy, ktorej cieľom je ukotviť možnosť rozpustenia Národnej rady Slovenskej republiky.

V rámci rozpravy sme spolu s kolegami predložili aj doplňujúci návrh, o ktorom sa bude hlasovať zajtra o 11:00. V ňom dávame možnosť každému poslancovi NR SR voličom ukázať, ako úprimne to so Slovenskom myslí. Navrhujeme:

1. z Ústavy odstrániť ustanovenie o nadradenosti práve EÚ nad slovenskými zákonmi.

2. Ukotviť v Ústave právo občanov na platenie v hotovosti.“ uviedol poslanec od Kotlebovcov Martin Beluský.

https://www.youtube.com/watch?v=R5XL9m5orWM

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *