Požiera Fico Uhríka? V prieskumoch začína rásť Kotleba, ktorý si od začiatku razí svoju cestu

Prieskum 1

Voľby by v marci a začiatkom apríla vyhrala strana Smer-SD s podporou 16,2 percenta, nasledovala by strana Hlas-SD s podporou 15,8 percenta a Progresívne Slovensko (PS) s 9,7 percenta.

Tieto výsledky vyplývajú z volebného modelu agentúry Median SK, ktorá uskutočnila prieskum na vzorke 1057 respondentov od 6. marca do 2. apríla.

Podľa tohto prieskumu by sa do parlamentu dostali aj ďalšie strany. Hnutie Sme rodina by získalo 9,5 percenta hlasov, strana SaS by získala 7,9 percenta, hnutie OĽANO 7,5 percenta, KDH 7,4 percenta a Republika 5,8 percenta hlasov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tajný recept záhradkára. Týmto zalievajte paradajky a budú sladučké

Naopak, pred bránami parlamentu by skončili ĽSNS (3,9 percenta), Kotlebovci si však v tomto prieskume polepšili a môže to znamenať, že si opäť získavajú viac a viac voličov. Kotlebovi môže pomáhať aj to, že si od začiatku politiky razí svoju protivojnovú ideológiu, sú proti NATO či EÚ a liberálnej politike a tak sa ani nespájajú so stranami, ktoré sa k týmto ideológiám prikláňajú.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Niekedy to ľudia jedli stále, dnes vôbec. Ovocie, ktoré čistí črevá a pomáha chudnúť

Aliancia by si získala (3,4 percenta), Demokrati (3,3 percenta), Za ľudí (3 percentá), SNS (1,9 percenta), Dobrá voľba (1,6 percenta) a iné strany (3,1 percenta).

Prieskum 1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *