Rusi na Slovensku môžu organizovať protesty, varuje polícia. Kotleba už na jeden vyzýva!

protest kotleba

Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti upozorňuje na možné protesty na Slovensku, ktoré môžu byť v réžii ruských občanov.

Polícia uvádza, že na poslednom obrovskom proteste v Prahe, kde prišlo cca 100-tisíc ľudí, sa nachádzali prominentné ruské osobnosti „Policajný zbor zachytil z verejných zdrojov informácie, podľa ktorých sa v sobotu na verejnom zhromaždení v Prahe pohybovali osoby ruskej národnosti. Na tom by nebolo nič pozoruhodné, ak by nešlo o osoby so zaujímavým pracovným zaradením. V jednom z prípadov išlo o prominentného ruského novinára z armádnej televízie, ktorý bol priamo na pódiu pre organizátorov a vystupujúcich ľudí.“ píše polícia.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte toto s práčkou a vydrží aj 20 rokov. Skoro nikto to nevie

„Medzi nástroje hybridnej vojny, ktorej je Slovenská repulika i Česká republika súčasťou, patria aj aktivity v reálnom živote, nielen v prostredí internetu. Je dôvodné predpokladať, že občania Ruskej federácie s konexiami na Kremeľ či prezidenta Putina vyvinú maximálne úsilie, aby svoje súčasné snahy o ovplyvnenie verejnej mienky a oslabenie demokracie na Slovensku presunuli práve z online sveta do sveta skutočného.“ píše ďalej polícia.

Ďalej polícia upozorňuje „Do kategórie informačných operácií prebiehajúcich v reálnom svete môžeme zaraďovať aj verejné zhromaždenia, teda protesty a demonštrácie. Je vysoko pravdepodobné, že ak uvedené osoby nebudú priamo stáť za protestmi v blízkej budúcnosti, tak ich pôvodné témy sa budú snažiť využiť v prospech Ruskej federácie rôznymi spôsobmi. Napríklad, protest proti ekonomickej kríze a zvyšovaním cien bude zneužitý na vyjadrenie podpory Ruskej federácie vo vojne proti Ukrajine.“

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Šikovní ľudia poznajú trik s vatovým tampónom a fľašou oleja

Aktuálne vo svojom poslednom video vyzýva na zhromaždenie šéf ĽSNS Marian Kotleba. 17.novembra 2022 zvoláva ľudí do Banskej Bystrici protestovať proti zdražovaniu energii, potravín či za vystúpenie z EÚ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *