Strach o Dědečkov život! Má policajnú ochranu? Pred jeho domom videli hliadku

dedecek sloboda

Opitý zavraždil piatich mladých nevinných ľudí na Zochovej zástavke v Bratislave. Sudca ho pustil a súdený bude tak na slobode. Dušan Dědečka sa môže báť o svoj život na slobode?

Podľa informácii Nového Času sa majú Dědečkovi aj jeho rodine vyhrážať.

Ešte pred začatím súdu, kde sudca Dědečku neposlal do väzby, sme ho videli v nepriestrelnej veste a s po zuby vyzbrojenými klukláčmi.

Polícia vraj mala mať indície, že bývalému funkcionárovi DSV by mohol niekto ublížiť, píše Nový Čas.

Portál tiež uvádza, že pred Dědečkovim domom sa malo vo štvrtok pohybovať policajné auto.

„Informáciu, či konkrétne osoby majú alebo nemajú policajnú ochranu, z taktických dôvodov poskytovať nebudeme,“ uviedol krajský policajný hovorca Michal Szeiff. Je však veľmi pravdepodobné, že Dědeček sa po zmene vzhľadu v mieste svojho bydliska pohybovať nebude, uvádza ďalej Nový Čas.

„Súd nevzhliadol dôvod tzv. preventívnej väzby, pretože hrozba pokračovania v identickom alebo obdobnom konaní z konania obvineného a iných konkrétnych skutočností nevyplýva. Podľa sudcu pre prípravné konanie rozhodovanie o väzbe nie je rozhodovanie o treste, preto ani fatálnosť a neospravedlniteľnosť následku spáchaného skutku nezakladá väzobné stíhanie obvineného,“ vysvetlil hovorca súdu Pavol Adamčiak.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  V apríli týmto maliny dobre zalejte. Budú plodiť ako bláznivé

Premiér Eduard Heger, nový minister spravodlivosti Viliam Karas ale aj šéf opozičnej ĽSNS Marian Kotleba reagovali na prepustenie Dušana Dědečku a jeho stíhanie na slobode.

„Toto rozhodnutie rešpektujem, je to rozhodnutie súdu, chápem očakávania verejnosti, chápem pobúrenie. Nespochybňoval by som súdnu autoritu v tomto momente. na to zatiaľ ja nevidím žiadne dôvody, verte mi, ak by som ich videl, viem využiť príslušné oprávnenia, ktoré mi patria,“ vyjadril sa minister spravodlivosti Viliam Karas pre RTVS.

„Chcem ubezpečiť všetkých občanov Slovenska, ale hlavne rodiny pozostalých, že práve naša vláda dala spravodlivosti slobodu. A teda aj pána Dědečka určite spravodlivý trest neminie. Preto som si istý, že pre Dědečka sa vynesie spravodlivý trest za to, čo spáchal,“ povedal pre RTVS Eduard Heger.

O veľa kritickejší názor mal šéf ĽSNS Marian Kotleba, ktorý neskrýval zlosť

Kotleba sa pýta, či by takto sudca reagoval, aj keby boli zabité deti Hegera či Matoviča: „Ja sa pýtam, či by kurv* takto isto postupoval ten sudca aj vtedy, ak by na tej zástavke umreli deti, ja nechcem nikomu nič zlé priať, ale keby tam boli deti Hegera alebo Matoviča… Ja sa pýtam, či by aj vtedy sa na to takto pozerali, že hoci je to papaláš, tak nemá záujem utekať, nemá záujem sa nejako skrývať.“ hovorí šéf ĽSNS s tým, že len v stredu dával video o tom, že musíme byť na pozore, pretože sa mu zdá, že sa tento prípad začína ututlávať.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chorváti zavádzajú prísne pravidlá na cestách. Ak idete autom, toto si prečítajte

„Prešli dva dni a už je chlap na slobode…a už sa rozpráva, o tom že, vlastne aké sú poľahčujúce okolnosti a že to tak vôbec nemuselo byť… “ hovorí Kotleba.

„Je mi z toho veľmi zle. Viete, mňa keď súdili, keď som pomohol trom ťažko skúšaním rodinám, tak prokurátor zvažoval väzbu na mňa, a tu človek zabije päť ľudí ožratý na zástavke a proste po dvoch dňoch ho pustia…“ kritizuje Kotleba emotívne vo videu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *