• 12 novembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 6minúty čítania

„Strieľaj!“ kričal muž na ťažkoodencov, ktorí chránili migrantov (Video)

„Strieľaj!“ kričal muž na ťažkoodencov, ktorí chránili migrantov (Video)

Sobotný protest proti nelegálnej migrácii v Kútoch sa nezaobišiel bez potyčky, ktorú vyprovokoval progresívny aktivista. Stovky ľudí prišli protestovať a vyjadriť svoj kritický názor na vládu. Ľuďom vadí, že vláda vie nájsť peniaze pre cudzincov a zabúda na Slovákov.

Neoliberálny aktivista prišiel na protest a počas pokojnej demonštrácie začal kričať na šéfa ĽSNS Mariana Kotlebu, že je „nácek“. Keď tieto slová opakoval, niektorí ľudia z davu ho chceli vyhnať.

Vtedy neoliberál vytiahol slzný plyn a začal ho striekať na ľudí. Ťažkoodenci si stiahli neoliberála za seba a chránili ho pred ľuďmi.

Policajti mierili na ľudí zbraňou, ktorá strieľa plastové náboje s farbivom. Tieto pištole poznajú ľudia z protestov a vedia zanechať z blízka silné zranenia.

Jeden z protestujúcich kričal na policajtov, aby strieľali. Nikto však k zraneniam neprišiel, ani nebol políciou odvedený a protestná akcia sa ďalej viedla v pokojnom duchu.

Tábor migrantov polícia chránila barikádami, ťažkoodencami, policajtmi na koňoch či so psami.

Domáci sa boja chodiť večer von aj púšťať svojej malé deti hrať sa na ulicu. Nevedia, čo môžu od migrantov čakať.

Dôchodkyňa z Kútov sa sťažuje na migrantov, že majú vodu, jedlo aj teplo zadarmo a ona má stále menej a menej z dôchodku. Tvrdí, že keby ona za socializmu prekročila hranice, zastrelili by ju a dnes si tu chodia migranti, ako by sa nič nedialo.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pavúky sa na jeseň masovo dostávajú do domácností. Urobte toto a neprídu k vám

Ďalšia domáca ostala šokovaná, že migrantov dokážu chrániť ťažkoodenci, ale hranice takto nechránia.

Celú akciu prišiel podporiť aj šéf ĽSNS Marian Kotleba, ktorý sa pustil do ministra Mikulca, ale aj prezidenta polície Hamrana.

Kotleba sa pýta, ako je možné, že na Slovensku musíme v rôznych zbierkach zbierať peniaze pre deti na operácie, ale keď treba, štát vie hneď dať peniaze pre migrantov.

Kotleba však nehádzal vinu na konkrétnych policajtov, ktorí boli na mieste „Polícia nie. Polícia by ich vybavila za dve minúty. Ale Mikulec, Hamran, toto sú tí vinníci. Tu nejde o tých konkrétnych policajtov. Tu ide o to, že zrazu štát vie nájsť peniaze na to, aby tu chránil nejakých imigrantov, ktorí pre Slovensko neurobili nič, nedali tu euro odvodov,… proste neurobili nič, sú tu jednoducho importovaní, ako keď si whisky doveziete z Anglicka, alebo z kade a na to sú peniaze, ale keď naše slovenské decko potrebuje operáciu, tak mu povedia, zbierajte mu plastové vrchnáčiky“ hovoril Kotleba nahnevanému davu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kedy vysádzať maliny? Vezmite si rýľ! Správny dátum sa rýchlo blíži

„Keď nejaký človek potrebuje lieky na rakovinu, tak mu povedia, vydržte ešte desať mesiacov a potom vám to schválime, a proste vtedy tie peniaze nie sú. A tu sa nájdu stotisíce, milióny, desaťmilióny len preto, že to Únia od nás žiada a že zmrdi ako Mikulec, Hamran, Matovič, samozrejme Čaputová. Všetci títo zradcovia, tak proste sú v tom namočení po uši, a oni sa boja len jednej jedinej veci, že sa národ konečne zobudí!“ vyhlásil šéf ĽSNS Marian Kotleba.

„A my sme tu dnes na to, aby sme proste zobudili tú vládu, aby sme zobudili tých zradcov všetkých a povedali im, že ľudia už toho majú dosť! A že proste nech tú starostlivosť, čo teraz ukazujú, že vedia dať pre nich (pozn.red. pre migrantov) nech dávajú po prvé pre našich ľudí, a po druhé, nech začnú konečne chrániť tie hranice!“ odkázal Kotleba.

Šéf ĽSNS Marian Kotleba ohlásil na protestnej akcii, že sa chystá občianska domobrana na ochranu hraníc.

Viac si pozrite v reportáži nižšie:

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *