Známa slovenská banka šokovala ľudí: Na pobočkách postupne zabudnite na hotovosť!

money gcca778d05 1920

Digitálna doba prináša so sebou mnoho zmien, ktoré sa môžu niektorým ľuďom nepáčiť. Jednou z bánk, ktorá prenáša viac a viac svojich bankových potrieb z pobočiek na alternatívne spôsoby, je Tatra banka na Slovensku.

Tatra banka začala prostredníctvom SMS správ upozorňovať svojich klientov na zmeny týkajúce sa určitých pobočiek, ktoré sa menia z hotovostných na bezhotovostné. Na mape pobočiek banky je vidieť informácia o tejto zmene už u mnohých pobočiek, kde je uvedené, že budú poskytovať služby spojené so spracovaním hotovosti prostredníctvom bankomatu vklad/výber.

Hovorkyňa banky, Simona Miklošovičová, však nechcela potvrdiť, ktoré pobočky sa ešte zmenia na bezhotovostné. Zmena pobočky z hotovostnej na bezhotovostnú sa postupne týka viacerých pobočiek v súvislosti so stratégiou banky v tejto oblasti.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedávate tieto jedlá na večeru? Niet divu, že nemôžete spať a vstávate podráždení

Pre klientov Tatra banky to znamená, že ak plánujú vklad väčšieho finančného obnosu, mali by sa pripraviť na to, že sa „pozhovárajú“ s bankomatom a nie so zamestnancom. Banka má aktuálne najväčšiu sieť vkladových bankomatov v rámci Slovenska.

Je otázne, či banka sleduje šetrenie finančných zdrojov, no vývoj ukazuje, že v budúcnosti sa bankové transakcie budú realizovať stále viac prostredníctvom digitálnych platforiem a menej osobne na pobočkách.

Šéf ĽSNS Marian Kotleba straší digitálnym eurom a stratou slobody

Šéf ĽSNS Marian Kotleba na sociálnej sieti uverejnil video, v ktorom hovorí príhodu, ktorá sa mala stať jeho známemu v jednej zo slovenských bánk.

Kotleba vo videu hovorí o tom, že jednému jeho známemu mali v banke odmietnuť vydať hotovosť a personál mu povedal, aby si hotovosť vybral v bankomate.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Majú to všetky obchody. Jedzte na raňajky a vyženie vám usadeniny z čriev

Podľa šéfa ĽSNS musí mať každý človek právo si vybrať hotovosť vo svojej banke ak mu to nie je dovolené, odišiel by z takej banky.

Čo však stálo za týmto konkrétnym prípadom a prečo mužovi nevedeli vydať hotovosť na pobočke nevieme. Niektorí tvrdia, že to mohlo byť preto, aby nemusel platiť poplatok za výber hotovosti na pobočke.

Marian Kotleba vo videu upozorňuje aj na digitálne euro, ktoré bude podľa neho ďalším krokom k menšej slobode, pretože bez hotovosti by ľudí vedeli kontrolovať do detailov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *