14 ročný chlapec z východného Slovenska chcel sekerou vraždiť spolužiakov a učiteľov

alexei scutari lDxD39XF I unsplash

Len 14 ročný rómsky chlapec Alex z Mníška nad Hnilncom, v okrese Gelnica (východné Slovensko) je obvinený z prípravy obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy.

Alex, ktorý je žiakom ôsmeho ročníka na základnej škole, mal podľa polície plánovať útok na viacerých spolužiakov v triede, ale aj učiteľov, ktorí učia na škole.

Do školy si priniesol sekeru, ktorou mal zavraždiť žiakov a učiteľov.

Údajne mu v tom mali pomôcť dvaja spolužiaci. Tí mali zohnať kľúče od triedy. Ostatných spolužiakov chcel zamknúť v triede, kde na nich chcel zaútočiť. Žiak sa údajne k plánovaným ohavnostiam priznal. 

alex sekera

Policajti z NAKA 14-ročného chlapca zadržali v dome kde býva.

Odvtedy jeho mama nevie nič viac a je v šoku. „Je to môj jediný syn a som slobodná matka. Alex rád spieval, natáčal videá a hrával aj futbal, bol obrancom. Do školy chodil rád, mal dobré znamky a neviem, čo to má znamenať,“ uviedla jeho mama Jana, ktorá pracuje ako operátorka výroby.

Podľa jej slov Alex vôbec nebol problémové dieťa. „Keďže ho bavilo natáčať videá a rôzne scénky, chcel byť hercom. Prečo si zobral sekeru, ktorou sa vôbec nevystatoval, to neviem, ale určite nechcel nikomu ublížiť. Ja by som skôr za tým videla nejaký skrat. V škole sa jednoducho muselo niečo stať. Neviem, čo bolo, ale čo keď bol šikanovaný? Zrejme spolužiakmi z triedy alebo z iných tried. Neviem, či sa mu nevysmievali, lebo mal zdravotné problémy. Boli psychického rázu, bral aj lieky a mal také migrénové záchvaty,“ tvrdí mama Alexa.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dajte si bobkový list pod každý vankúš v dome. Má to veľké výhody

Matka však verí, že jej syn nič zlé nechcel urobiť „V piatok už nešiel do školy a vybavovala som psychiatrické vyšetrenie, ktoré malo byť v pondelok v Michalovciach. Vzali ho však policajti,“ dodala. 

Na sociálnej sieti sa však malo objaviť aj video ôsmaka, v ktorom sa tajuplne spomína aj uštedrenie 300 rán… Vedenie školy prípad nechce komentovať.

K celému prípadu sa vyjadrila aj polícia „Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry zadržali v piatok podozrivú osobu a súbežne vykonávali aj ďalšie procesné úkony potrebné na zdokumentovanie prípadu. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry následne vzniesol obvinenie mladistvej osobe z obce Mníšek nad Hnilcom pre prípravu obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. Podľa zistení polície mal jeho útok smerovať proti viacerým osobám spolužiakov a pedagógov základnej školy, ktorú navštevuje. Vyšetrovateľ spracoval návrh na väzobné stíhanie obvineného. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 25 rokov až doživotie,““

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Piť vodu ráno na lačno má úžasné účinky. Musíte však vedieť toto pravidlo

„Doživotie?zato že mal sekeru?no uvidíme či doživotie dostane ten čo zabil 5 ľudí .“ píše Alena v diskusii.

„jareček v Markušovciach,Rudňany a vela iných osád,behajú od malička kade tade bez dozoru,hádžu kamene po okoloidúce autá,kým prídu policajti utečú,kde sú vtedy rodičia?prepíjajú dávky a robia dalšie deti,do školy nechodia,aká to výchova a zodpovednosť?a ostatním dávajú taký príklad,soplavé decko napluje dospelému do ksichtu,rodič by mal v prvom rade byť vzorom pre decko,a tak spoločnosť…“ píše Iveta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *