Ak bude Trump prezidentom, toto sa stane s Ukrajinou, varuje Clintonová

trump

Ak bude bývalý americký prezident Donald Trump v roku 2024 opätovne zvolený, bude to znamenať pád Ukrajiny aj demokracie v Amerike, varovala v sobotu bývalá demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová.

V rozhovore pre denník Financial Times Clintonová, ktorá pôsobila ako ministerka zahraničných vecí za vlády Baracka Obamu a vo voľbách v roku 2016 s Trumpom prehrala, uviedla, že neverí, že jej bývalý rival bude tentoraz úspešný.

Tvrdila však, že ak Trump v roku 2024 predsa len zvíťazí, bude to „koniec demokracie v Spojených štátoch“ a „koniec Ukrajiny“, keďže vystúpi z NATO.

Clintonová ďalej uviedla, že ruský prezident Vladimir Putin verí, že Trump tak urobí, ak vyhrá voľby v roku 2020. „Trump bol darčekom, ktorý stále dával ľuďom ako [čínsky vodca Si Ťin-pching] a Putin,“ povedala a obvinila ho, že je „zamilovaný do autoritárov“ a „neschopný v akomkoľvek strategickom prístupe k Číne“.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Baba Vanga poradila 6 rád, ako získať peniaze a šťastie. Je to jednoduché

Dodala, že Trump sa „zjavne chystal urobiť všetko, čo Putin chcel v súvislosti s NATO“.

Clintonová tiež povedala, že kedysi sa domnievala, že Čína sa pripravuje „podniknúť [ťah] proti Taiwanu“ v priebehu niekoľkých rokov, ale konflikt na Ukrajine odradil Peking od snahy získať späť ostrov, ktorý považuje za súčasť svojho zvrchovaného územia.

Ďalej sa venovala rozšíreným obavám, že súčasný prezident, 80-ročný Joe Biden, ktorý koncom apríla potvrdil, že bude opäť kandidovať, je na túto funkciu príliš starý. Hoci uznala, že vek je „problém“, vyzvala voličov, aby ho porovnali s mužom, proti ktorému kandiduje.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zistilo sa, že tieto vegánske produkty obsahujú rovnakú zložku, ako lepidlo na tapety

Trump, ktorý vlani v novembri oznámil, že bude v roku 2024 opäť kandidovať, kritizoval Bidenov prístup ku konfliktu na Ukrajine. V januári vyhlásil, že prezident „nás systematicky, ale možno nevedome, tlačí do niečoho, čo by čoskoro mohlo byť treťou svetovou vojnou“.

Trump sa označil za „jediného kandidáta“, ktorý je schopný zastaviť skĺznutie USA do globálneho konfliktu, a prisľúbil, že v prípade svojho zvolenia konflikt na Ukrajine vyrieši „veľmi rýchlo“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *