Ako schladiť auto bez klimatizácie? Tajné triky taxikárov

jackson david 1op1rp1rEnA unsplash

Začína sa otepľovať a jazda autom začína byť občas nepríjemná. Existujú nejaké spôsoby, ako udržať auto chladné bez klimatizácie? Ušetrí to peniaze, čo sa pri dnešných cenách pohonných hmôt určite hodí. Existuje na to niekoľko jednoduchých trikov, ktoré okrem iných používajú aj taxikári.

Zapnutie klimatizácie je nepochybne najlepším spôsobom, ako ochladiť interiér vozidla. V minulosti sa ľudia bez nej úplne zaobišli a používali len ventilátory, otvorené okná a vlastnú vynaliezavosť. Veľmi kreatívni v tejto oblasti boli zvyčajne taxikári, ktorí de facto trávili v aute celý deň. Jeho chladenie preto muselo byť účinné a lacné.

Ako chladiť auto bez klimatizácie? Taxikárske triky

Keď sa živíte vozením ľudí v aute, musíte poznať rôzne triky, ktoré vám umožnia chladiť auto čo najefektívnejšie. Veľmi dobre tu funguje rýchle prevetranie auta, ktoré je nasledovné: úplne otvorte okno spolujazdca sediaceho v prednej časti vozidla. Potom otvorte dvere vodiča a začnite intenzívne vetrať, aby sa vzduch, ktorý je v aute, dal do pohybu a takmer úplne sa vymenil. Týmto jednoduchým spôsobom vyvetráte vozidlo veľmi rýchlo a veľmi účinne.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Trik s čistou vodou zaručí, že banány ostanú čerstvé dva týždne

Okrem toho taxikári v horúcich dňoch používajú aj iný, trochu nezrejmý trik. Keď zákazník nastúpi do ich vozidla a oni sa rozídu, spravidla na chvíľu mierne otvoria všetky okná. Nechajú ich tak počas prvých niekoľkých minút jazdy. A to aj v prípade, že majú v aute klimatizáciu a majú ju zapnutú. Je to o to prekvapujúcejšie, že zo všetkých strán počúvame, že pri zapnutej klimatizácii by sme mali zatvoriť všetky okná. Len údajne ich ponechanie mierne pootvorených počas prvých niekoľkých minút zabezpečuje dodatočnú cirkuláciu vzduchu a umožňuje účinnejšie ochladenie vozidla.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Cítite sa po káve stále ospalí a vôbec nemáte viac energie? Toto robíte zle

Slnečná rohož

Podľa mnohých ľudí v horúcich dňoch veľmi dobre fungujú aj slnečné rohože. Ide o veľmi dobrú možnosť, ak nemôžete mať svoje auto celý deň pod strechou. Takéto rohože stoja len pár Sk a po ich rozložení počas parkovania pocítite znateľný rozdiel, keď sa vrátite k svojmu autu. Vďaka nim sa slnko nebude toľko koncentrovať v interiéri a jednotlivé časti palubnej dosky nebudú tak horúce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *