AKTUÁLNE: Dědečka sudca prepustil na slobodu!

dedecek sloboda

Dušan Dědeček, ktorý zavraždil autom opitý piatich ľudí a ďalší zranil dnes stál pred sudcom, ktorý rozhodoval, či pôjde do väzby.

Dědečeka sudca prepustil a stíhaný bude na slobode. Bývalý generálny sekretár Deaflympijského výboru Slovenska Dědeček čelí obvineniu pre obzvlášť závažný zločin všeobecného ohrozenia a hrozí mu trest 20 až 25 rokov či doživotie. Prokurátor pre neho navrhuje útekovú a preventívnu väzbu. Ako vysvetlil krajský prokurátor Rastislav Remeta, prokurátor je presvedčený, že Dědeček by sa mohol pokúsiť o útek v snahe vyhnúť sa trestu. Preventívna väzba má zabrániť môžnosti pokračovať v trestnej činnosti. V Dědečkovom prípade ju navrhujú zrejme preto, že v minulosti mal 16 dopravných priestupkov, píše portál aktuality.sk

Dušan Dědeček nemal v krvi len alkohol, ale našli sa tam aj iné látky. Dědeček v nedeľu večer opitý zavraždil piatich ľudí na autobusovej zástavke v Bratislave.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Potraviny, ktoré by ste nemali pred prípravou umývať

Prvé správy hovorili o tom, že Dědeček bol pod silným vplyvom alkoholu, v krvi mal mať až 1,69 promile alkoholu. Podľa najnovších informácií je to ešte horšie. Podľa zistení TV JOJ ukázal test v krvi až 2 promile alkoholu a odhalili aj prítomnosť omamných látok.

Podľa najnovších informácií Nového Času bol Dědeček pod vplyvom tabletiek na spanie.

„Tabletky na spanie mu dali do nápoja a zaspal za volantom a keď sa prebral nevie co sa stalo???“ pýta sa Jozef v diskusií.

„No ešte to prekrúte to tak aby boli tí na vine ktorý tam stáli. Ani by som sa tomu nečudoval lebo keď máš peniaze a ‚známich“ tak môžeš všetko v tejto skorumpovanej krajine…“ píše Ján.

Dušan Dědečka, ktorý často porušoval priestupky a šoféroval ožratý viackrát, teraz prejavil ľútosť a má údajne veľké výčitky svedomia. Podľa jeho právneho zástupcu je na tom psychicky zle.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Rozrežte hubku na polovicu a pozrite sa, čo potom s ňou dokážete

„Klient sa priznal ku skutku, veľmi to ľutuje. Uvedomuje si následky, ktoré vyvolal,“ skonštatoval jeho právnik.

„Je to človek, ktorý viedol riadny život, staral sa o postihnutých športovcov, je tréner,“ dodal Kučera s tým, že ide o neospravedlniteľný exces, ktorý si jeho klient uvedomuje a musí sa s tým vyrovnať, píše Plus Jeden Deň.

„Je mu ľúto mladých ľudí, ktorých zabil, a aj rodín, ktorým ublížil. Má veľké výčitky svedomia,“ podotkol s tým, že Dušan D. mal ísť v nedeľu (2. 10.) na fotenie s bedmintonistami. „Mal to pôvodne robiť niekto iný, ale musel tam ísť. Nepýtal som sa ho, prečo pil v nedeľu poobede,“, uvádza ďalej Plus Jeden Deň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *