Americká kongresmanka, ktorá zastaví peniaze Zelenskému? Jej vyhlásenia mu musia naháňať strach!

taylor greene

Americká kongresmanka Marjorie Taylor Greene musí naozaj ležať niektorým politikom v žalúdku. Vôbec si totiž nedáva servítku pred ústa na tému Ukrajiny a Zelenskému sa to teda dobre počúvať nemusí.

Taylor Greene hovorí o tom, že USA dali už Ukrajine 54 miliárd dolárov a prezident Biden sa chystá dať ďalších 38 miliárd.

Politička sa pýta, či je Ukrajina ďalším štátom USA a akú pozícia má Zelenský v americkej vláde. Dodáva, že Američania si zaslúžia vedieť, kam ide každý jeden dolár na Ukrajine.

Americká kongresmanka Marjorie Taylor Greene za republikánov, ktorí ovládli Snemovňu reprezentantov v Amerike sa opäť tvrdo pustila do Ukrajiny.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Zelenskému by neposlal ani cent a podľa nej chce USA dotiahnuť do tretej svetovej vojny.

„Raketový útok, pri ktorom zahynuli dvaja nevinní ľudia v Poľsku, pravdepodobne spôsobila ukrajinská protivzdušná obrana. Musíme prestať dovoliť Zelenskému požadovať peniaze a zbrane od amerických daňových poplatníkov, zatiaľ čo sa nás pokúša zatiahnuť do 3. svetovej vojny. Už žiadne peniaze Ukrajine. Je čas ukončiť túto vojnu a žiadať mier.“ napísala na sociálnej sieti Taylor Greene.

„Vyzývam na audit každého jedného centu, ktorý bol poslaný na Ukrajinu. Toto sa musí pre americký ľud urobiť čo najskôr. Daňoví poplatníci si zaslúžia transparentnosť a zaslúžia si vidieť, kam idú ich peniaze.“

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Americkí republikáni v kongresových voľbách získali v Snemovni reprezentantov 218. kresiel z celkových 435 a budú mať teda ďalšie dva roky v tejto komore Kongresu väčšinu.

Po voľbách v roku 2020 ju držali demokrati prezidenta Joe Bidena. Prezidentovi strata Snemovne spôsobí množstvo problémov v presadzovaní agendy, napríklad zákonných záruk na potraty.

Kontrolu nad dolnou komorou republikánom zaistilo víťazstvo v kalifornskom 27. volebnom obvode, za ktorý získal mandát 46-ročný bývalý príslušník námorníctva Mike Garcia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *