Atentát na premiéra: Na Roberta Fica strieľal útočník, premiér padol na zem

fico

V stredu popoludní otriasol Slovenskom šokujúci incident. Po stredajšom rokovaní vlády v Handlovej došlo k streľbe, pri ktorej bol postrelený premiér Robert Fico.

Podľa informácií Denníka N ho urýchlene previezli do nemocnice. Správu o atentáte na predsedu vlády neskôr potvrdil aj hovorca ministerstva vnútra, Matej Neumann.

Incident opísal pre Aktuality.sk novinár Daniel Vražda: „Počul som tri alebo štyri výstrely. Videl som, ako Fica dvíhali zo zeme. Strelca následne spacifikovali.“ Zdroj Aktualít uviedol, že strelca zadržali.

Útočníka policajti okamžite zadržali. Mal na premiéra zakričať „Robo poď sem“, následne začal strieľať.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  O tejto hodine by ste nemali jesť ovocie. Nerobí to dobre vášmu telu

Premiér bol zasiahnutý do brucha a ruky. Útočník údajne na neho pred svojim skutkom zakričal „Robo, poď sem“ a v tom sa začalo strieľať.

Podľa informácií Plusky je stav Roberta Fica veľmi vážny. Portál tvrdí, že bol Fico zasiahnutý dvomi až tromi projektilmi. Údajne padlo až päť výstrelov.

Podľa aktuálnych informácií je premiér postrelený do brucha, druhou guľkou taktiež do brucha a tá skončila v bedrovom kĺbe a tretia do ramena. Má prestrelené črevo a krváca v brušnej dutine, jeho stav je vážny.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Lacný liek z lekárne na žltnutie listov uhoriek - chráni pred chorobami a zvyšuje úrodu

Pri kultúrnom dome v Handlovej, kde sa incident odohral, sa v tom čase nachádzala len hŕstka ľudí. Pred príchodom premiéra sa zhromaždeným prihovorili aj ďalší členovia vládneho kabinetu. Po podaní rúk so zhromaždenými pokračovali v programe, avšak títo politici neboli zranení. Po streľbe boli traja ministri z miesta evakuovaní.

Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha oznámil, že rokovanie Národnej rady SR bolo pre postrelenie predsedu vlády prerušené na neurčito.

Polícia a ďalšie bezpečnostné zložky aktuálne vyšetrujú okolnosti tohto šokujúceho činu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *