• 6 júla, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Autá už nebudeme vôbec vlastniť a prinútia nás platiť za každý kilometer

Autá už nebudeme vôbec vlastniť a prinútia nás platiť za každý kilometer

Elektromobily získavajú stále väčšiu popularitu a tento rok by mohol byť pre ne podľa analytikov skutočným prelomom. Agentúra IEA vo svojej najnovšej štúdii zverejnila odhad, podľa ktorého by každé piate predané auto v tomto roku malo byť elektrické. Píše o tom portál fontech.startitup.sk

Tento rast populárnosti elektromobilov je hlavne vďaka príchodu lacnejších modelov na trh. Aj automobilka Peugeot, ktorá patrí pod automobilový gigant Stellantis, sa snaží zvýšiť svoju konkurencieschopnosť v Európe. Informácie o tom priniesol portál Bloomberg.

Aj keď generálna riaditeľka Peugeotu, Linda Jackson, uviedla, že predajné čísla elektromobilov tejto značky sú stabilné, obáva sa, že aktuálne diskusie Európskej únie o detailoch zeleného prechodu by mohli mať negatívny vplyv na elektromobilitu ako takú.

Jedným zo spôsobov, ako zvýšiť dostupnosť elektromobilov, je nový program s názvom „pay-as-you-go“, ktorý Peugeot zavádza v Európe. V rámci tohto programu zákazníci platia mesačný paušálny poplatok za využívanie modelu e-208 na základe počtu prejdených kilometrov. Je však dôležité poznamenať, že „pay-as-you-go“ nie je pre automobilový koncern Stellantis ničím novým. Už v polovici minulého roka predstavil tento gigant na svojom webe program dlhodobého prenájmu batériových elektrických vozidiel s názvom „Electric As You Go“.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Šikovní a šetrní ľudia dávajú zubnú pastu do záchodu. Majú na celé mesiace pokoj

V rámci tohto programu sú k dispozícii nielen modely e-208, ale aj Opel Corsa-e a Opel Mokka-e, a v budúcnosti sa očakáva rozšírenie tohto portfólia. Úvodná cena za program „pay-as-you-go“ bola stanovená na úrovni 110 € mesačne, pričom za každý prejdený kilometer sa platí 7 centov (s podmienkou, že zákazník prejde minimálne 500 km mesačne).

Tento trend v oblasti elektromobility smeruje k tomu, že zákazníci platia len za vozidlo vtedy, keď ho skutočne využívajú, čím sa elektromobily stávajú dostupnejšími pre širšiu vrstvu obyvateľstva. Spoločnosť Stellantis vtedy priznala, že sa inšpirovala trendom „Pay-per-Use“, ktorý je stále populárnejší v rôznych odvetviach.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zmiešajte ocot so soľou a utrite poháre. Zbavíte sa veľkého problému

Startitup.sk píše, že zvýšenie cenovej dostupnosti elektromobilov nie je náhodné. Rovnako ako iné európske automobilky, aj Peugeot čelí tlaku konkurencie a zákazníkov na výrobu vozidiel stále vyššej kvality za nižšie ceny.

Tento krok automobilky Peugeot smeruje k tomu, aby elektromobily boli dostupné pre širšie spektrum zákazníkov. Zavádzanie programu „pay-as-you-go“ a zdieľanie technológií sú dôležitými krokmi v rámci rastúceho trendu elektromobility.

S rastúcou popularitou elektromobilov a tlakom na environmentálnu udržateľnosť sa očakáva, že podobné programy a iniciatívy budú pokračovať aj v budúcnosti s cieľom podporiť prechod k ekologickejším dopravným riešeniam.

Podobné články

Pokuta za otvorené okno či zapnutú klimatizáciu v aute. Dajte si pozor, kam jazdíte

Pokuta za otvorené okno či zapnutú…

Ukazuje sa, že cesta do zahraničia…
Majitelia áut si začali sami leštiť zažltnuté svetla. Takto ľahko ich majú ako nové

Majitelia áut si začali sami leštiť…

Svetlomety automobilov sú jednou z najdôležitejších…
Toto je skrytá funkcia kľučky v aute. Len málokto to vie

Toto je skrytá funkcia kľučky v…

Do automobilov sa montuje mnoho komponentov,…
Na čo slúži táto vec na prístrojovej doske? Majú to už aj staršie autá, dakedy to bol luxus

Na čo slúži táto vec na…

Všimli ste si malú vyčnievajúcu plastovú…
Nový trik zlodejov. Takto mincou kradnú autá, dajte si pozor

Nový trik zlodejov. Takto mincou kradnú…

Ako zlodeji kradnú autá? Túto otázku…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *