Babička prezradila, ako sa najlepšie súší oblečenie v zime

susenie oblecenia pradla bielizne

Moja stará mama vedela veľmi dobre využívať prírodné zákony vo svoj prospech. Nedávno mi prezradila patent na sušenie bielizne v zime, vďaka ktorému som výrazne znížila vlhkosť v byte a navyše moje oblečenie získalo špecifickú, sviežu vôňu.

Ste zvedaví, ako to urobiť bez poškodenia oblečenia? Použite patent mojej babičky, o ktorom vám v tomto článku poviem viac. Garantujem vám, že ak túto metódu zavediete, už nikdy sa nevrátite k predchádzajúcim metódam sušenia bielizne.

Ako sušíte bielizeň v zime?

Opakovane sme si dokázali, že patenty našich starých mám a babičiek dokonale fungujú aj v dobe vymožeností 21. storočia. Staromódne tipy pre domácnosť si stále získavajú širokú obľubu nielen vďaka svojej účinnosti, ale aj preto, že sa ľahko aplikujú a stoja málo.

Patent na to, ako sušiť bielizeň v zime, nie je iný. Je známe, že naše babičky si museli poradiť s mokrou bielizňou aj vtedy, keď vonku mrzlo a o automatickej sušičke mohli len snívať. Ako to robili? Práve tým sa budeme zaoberať v tomto článku.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Poznáte túto odrodu cibule, ktorá rastie až do výšky 70cm? Správny záhradkár by mal

Čo robiť s bielizňou v zime?

Asi vás neprekvapí, že babička si vyvinula vlastnú metódu, ako sušiť bielizeň v zime, aby sa jej byt zrazu nestal jednou veľkou saunou. Bohužiaľ, vlhkosť v byte je syndróm, s ktorým sa snažíme bojovať, ako sa len dá, keď za oknom zúri prenikavý mráz.

Práve ona spôsobuje šírenie plesní, odparovanie okien alebo výskyt plesní na stenách. Teoreticky by tento problém malo vyriešiť vetranie miestností, ale neplatíme veľa peňazí za kúrenie, aby sme mohli sušiť bielizeň pri otvorenom okne.

Moja stará mama si to dobre uvedomovala. Prezradila mi, že predsavzatím, ako sušiť bielizeň v zime, je odstrediť ju čo najviac už vo fáze prania. V dnešnej dobe je to detská hračka. Stačí zapnúť režim extra odstreďovania po skončení pracieho cyklu. Po 15 minútach sa predsušená bielizeň vyberie z práčky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nevyhadzujte obaly z vajec. Dajú sa z nich vyrobiť úžasné veci a ešte ušetríte

Tu je tajomstvo mojej babičky na sušenie bielizne v zime

Ak z nejakého dôvodu nechcete na práčke zapnúť prídavné odstreďovanie, môžete použiť metódu „burrito“. Mokrú bielizeň jednoducho položte na savé uteráky a potom ich trochu premiešajte. Tým sa zabezpečí, že uterák absorbuje prebytočnú vodu. Táto metóda však môže byť časovo náročná.

Mám pre vás ďalší patent, ktorý mi prezradila moja babička. Tvrdila, že ideálny spôsob, ako vedieť vysušiť bielizeň v zime, je znížiť množstvo bielizne, ktorú vložíte do práčky, na polovicu. Okrem toho je dobré presunúť sušičku s bielizňou čo najďalej od zdroja tepla, aby rýchlo sa odparujúca voda výrazne nezvyšovala úroveň vlhkosti v našom byte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *