Baňa v Novákoch vybuchla. Na miesto letí niekoľko záchranných vrtuľníkov

bana novaky vybuch

Výbuch plynu v bani Nováky, ktorý sa udial v stredu podvečer, mal za následok viacero zranených, z toho päť ťažko. Trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová potvrdila, že na miesto udalosti smerujú všetky záchranné zložky.

Zdravotní záchranári informovali, že v bani došlo k výbuchu plynu a na mieste sa nachádza väčší počet zranených. Aktuálne ošetrujú päť ťažko a jedného ľahšie zraneného a pripravujú ich na prevoz do nemocníc alebo na špecializované pracoviská. Záchranárska akcia pod zemou bola v réžii Banskej záchrannej služby, ktorá prevzala zranených z povrchu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Rozrežte hubku na polovicu a pozrite sa, čo potom s ňou dokážete

Na miesto nehody smerujú štyri posádky leteckých záchranárov z Nitry, Banskej Bystrice, Trenčína a Žiliny. Polícia neskôr na sociálnej sieti informovala, že pravdepodobne došlo k vyhoreniu metánu v podzemí a na mieste hlásili viacero zranených osôb.

Minister vnútra Roman Mikulec potvrdil informáciu o vyhorení metánu v podzemí a dodal, že všetky záchranné zložky sú na mieste. V plnom nasadení sú aj zložky Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne a v pohotovosti sú aj hasiči.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Žiadne sladidlá ani smotana do kávy. Ak chcete piť zdravo, patrí tam jediná vec

Okolnosti a príčiny výbuchu sú zatiaľ nejasné a vyšetrovanie bude prebiehať v súčinnosti s príslušnými úradmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *