Baterka v mobile vydrží dvakrát dlhšie. Vypnite len túto vec

mobil nabijanie

Vybíja sa telefón rýchlo? Môže za to určitá funkcia, ktorú určite nepoužívate. Pripravili sme pre vás sprievodcu, ktorý vám pomôže optimalizovať výdrž batérie telefónu so systémom Android.

Smartfóny sa stali neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Už nenosíme peňaženku a hodinky, pretože všetko, čo denne potrebujeme, máme v telefóne. Bohužiaľ, zariadenia majú to, že niektoré možnosti sa zapínajú nezávisle od používateľa. Telefón pravidelne posiela dotazy takmer všetkým nainštalovaným aplikáciám a kontroluje, či môže posielať nejaké oznámenia. Všetky tieto činnosti spotrebúvajú značné množstvo energie batérie. Vysvetlíme vám, ako ich vypnúť.

Ako predĺžite výdrž batérie?

Zaujíma vás, čo urobiť, aby batéria telefónu vydržala dlhšie? Tu sú niektoré funkcie, ktoré môžu výrazne zaťažovať batériu. Toto sa týka telefónov so systémom Android.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto korenie by mal mať doma každý. Neskutočné, čo všetko dokáže

Zdieľanie zariadenia prostredníctvom služby Google bluetooth

Aplikácie od spoločnosti Google neustále prehľadávajú prostredie a hľadajú možnosti pripojenia k iným zariadeniam prostredníctvom technológie bluetooth. Túto funkciu nepoužívame veľmi často, nechceme povedať, že vôbec. Ak ju chcete vypnúť, vyhľadajte v Nastaveniach kartu „Google“. Potom kliknite na položku „zdieľanie v okolí“ a zrušte výber všetkého, čo tam nájdete.

Po zrušení označenia sa vráťte na predchádzajúcu kartu, kliknite na položku „zariadenia“ a zrušte označenie možnosti „zobrazovať oznámenia“. Tým telefón prestane prehľadávať svoje okolie a hľadať iné zariadenia, ku ktorým sa môže pripojiť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Je vám ťažko po pečive? Toto sa vám spúšťa v tele

Áno, je to tak. Váš telefón pravdepodobne neustále skenuje okolie a hľadá tlačiareň. Ak to chcete zmeniť, prejdite do nastavení a do vyhľadávača zadajte slovo „tlač“. Vyberte položku „tlač“ alebo „tlačiareň“ a potom kliknite na položku „predvolená služba tlače“. Mala by sa zobraziť karta s možnosťou vypnutia tejto služby. Zrušte jej začiarknutie a batéria sa nebude vybíjať tak rýchlo.

Oplatí sa optimalizovať oznámenia. Ako to urobiť. Opäť prejdite do nastavení telefónu. Do vyhľadávača zadajte „notifications“ a vyberte túto možnosť. Ponechajte len tie, ktoré sú pre vás relevantné, a zrušte začiarknutie ostatných. Batéria vášho telefónu bude teraz v oveľa lepšej kondícii!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *