Brutálna bitka ukrajinských utečencov v Čechách?!! Tí chlapci nemali zľutovanie! Kopance z rozbehu (Video)

image 1 1

Hromadnou bitkou v centre Liberca sa od víkendu zaoberajú policajti. Drsné zábery z bitky sa objavili na sociálnych sieťach, kde vyvolali vlnu kritiky voči utečencom z Ukrajiny, informuje o tom tn.nova.cz

Do potýčky, ktorá sa odohrala skoro ráno v nedeľu na Súkennom námestí, sa podľa záberov z videa, ktoré sa objavilo na stránke venovanej dianiu z Liberca, zapojilo 10 až 20 ľudí. Na zázname sú okrem češtiny počuť aj slová z niektorého z východoslovanských jazykov, teda ruštiny, bieloruštiny či ukrajinčiny. Na sociálnych sieťach sa objavili informácie, že má ísť údajne o útok Ukrajincov.

Zdvihla sa preto vlna kritiky voči utečencom z tejto krajiny. Ľudia volajú po tom, aby boli utečenci vyhnaní, alebo tvrdia, že lacnou prácou spôsobujú nízke mzdy v Česku. Polícia ale zatiaľ štátnu príslušnosť účastníkov bitky nepotvrdila.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Na záberoch je vidieť, ako je niekoľko ľudí zrazených na zem, kde ich potom kope a bije hlúčik útočníkov. Opakovane sa ozývajú výkriky „Stačí!“, je počuť aj nadávky do fašistov a ďalšie vulgarity. Na mieste bolo aj niekoľko žien, nie je ale jasné, či sa do šarvátky zapojili. Všetko končí až príchodom mestskej polície, kedy sa ľudia rozídu či rozutečú do okolia.

Redakcia TN.cz sa obrátila na libereckých záchranárov, či na miesto vysielali sanitku, v evidencii ale žiadny výjazd na Súkenné námestie nemajú. Zatiaľ sa neobjavili ani správy, že by niektorý z účastníkov bitky vyhľadal lekársku starostlivosť samostatne.

Prípadom sa zaoberá policajné Obvodné oddelenie Liberec – centrum. „Preverujeme všetky kamerové záznamy, spolupracujeme s mestskou políciou, vyťažujeme prípadných svedkov,“ uviedla policajná hovorkyňa Vladimíra Šrýtrová. Vzhľadom na to, že si prípad prevzala štátna polícia, sa libereckí strážnici odmietli k prípadu vyjadriť. Polícia hromadnú bitku rieši ako výtržníctvo.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

„Žiadame občanov, ktorí boli svedkami udalosti, aby nám pomohli objasniť dejovú líniu prostredníctvom svojho svedectva. Súčasne žiadame, aby sa prihlásili aj osoby, ktoré disponujú akýmkoľvek obrazovým záznamom z miesta udalosti. V prípade akýchkoľvek poznatkov sa obráťte na policajta Obvodného oddelenia Liberec centrum osobne – na adrese Krajinská 487, Liberec. Prípadne ich kontaktujte na telefónnom čísle 974 467 100 alebo tiež priamo na bezplatnej tiesňovej linke 158,“ požiadala polícia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *