Čaputová práve vyhlásila referendum o predčasných voľbách. Blíži sa koniec tejto vlády?!

caputova

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes oznámila, kedy sa bude konať referendum o predčasných voľbách, ktoré avizovala opozičná strana Smer.

Prezidentka Zuzana Čaputová vyhlásila referendum na 21.januára 2023. Toto referendum však bude mať len jednu otázku. Opozícia žiadala dve. Ústavný súd však jednu z nich neuznal.

„Budem to môcť urobiť vzhľadom na to, že nález Ústavného súdu zo dňa 26. októbra 2022 bude dnes o polnoci zverejnený v zbierke zákonov,“ vysvetlila prezidentka.

Referendum o predčasných voľbách sa bude môcť konať len s jednou otázkou. Prezidentka Zuzana Čaputová sa totiž aj s vypísaním druhého referenda obrátila na Ústavný súd.

Ten vyhlásil, že otázka  „Súhlasíte s tým, že vláda Slovenskej Republiky má bezodkladne podať demisiu?“ je protiústavná.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vyrobte si ľahko hnojivo z cibuľových šupiek a vaše uhorkové sadenice ožijú

Ústavný súd potvrdil, že takýto predmet referenda je protiústavný.

Prezidentka Zuzana Čaputová však referendum vyhlási a to bez tejto otázky, ktorú Ústavný súd „zamietol“.

Druhá otázka s ktorou by teda malo byť vyhlásené referendum znie „Súhlasíte s tým, že predčasné skončenie volebného obdobia Národnej rady (NR) SR je možné uskutočniť referendom alebo uznesením NR SR?“

„To máte tak, keď ste chceli byť šéf ústavného súdu či generálny prokurátor, ale svojmu právnickému remeslu sa v mene politiky spreneveríte hlúpymi referendovými otázkami“ napísala strana SaS na sociálnej sieti.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Ženy po 50-tke by si mali toto striekať na krk, aby vyzerali mladšie

„Ďalšia facka Ficovi, nemal by najprv dokonale naštudovať Ústavu SR a potom vypisovať referendové otázky….“ píše v diskusii Július.

„Pani Čaputova povedala a musí to tak byť!! Však sa nemôže mýliť. Obyčajných ľudí má na háku. Ospravedlňujem sa okrem pána Matoviča. Ďakujem“ myslí si Daniel.

„Tak na tú otázku, snáď ani nemusí byť referendum preboha. To tým 150 zabrzdencom by malo dôjsť automaticky, že taká vec, ako odvolať vládu má byť v ústave automaticky a nie uvažovať, či má, alebo nie. Žiadne právo, nemá a nemá do budúcna mať žiadna skupina 150, aby tam boli 4 roky.“ píše Marián.

One Reply to “Čaputová práve vyhlásila referendum o predčasných voľbách. Blíži sa koniec tejto vlády?!”

  1. Netreba zabúdať, že Kiska výrazne obmenil zostavu ÚS, takže žiadna facka Ficovi, ale tvrdý politický boj. Ak má referendum silu zákona, má právo aj odvolať vládu. Opatrnosť ÚS v tomto ale nie je do budúcna zlá, aj keď operatívne protislovenské sily z januárového referenda odstránili nebezpečenstvo svojho okamžitého pádu, strategicky prehrali, lebo referendum sa tak stáva silným politickým nástrojom národných síl. musí byť úspešné!!! všetci na referendum! ide o prvý schodík na ceste k záchrane SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *