Častá chyba pri umývaní riadu, ktorá vás ročne stojí veľa peňazí

pexels kampus production 7492919

Človek sa učí celý život a niekedy sa môže pomýliť aj pri takej všednej činnosti, ako je umývanie riadu. Zoznam pravidiel je dlhý, ale dodržiavanie väčšiny z nich nespôsobuje žiadne problémy. Zvyčajne to robíme reflexívne. Na jednu vec však zvyčajne nemyslíme. A to je škoda.

Častá chyba pri umývaní riadu. Môže vás vyjsť draho

Určite dobre viete, že pred ručným umývaním riadu by ste z neho mali odstrániť všetky zvyšky jedla. Takisto je dobré začať s najčistejšími vecami a postupne prechádzať k čoraz špinavším. Takisto nelejte studenú vodu na horúce hrnce alebo panvice – môžete ich tak rýchlo zničiť. Dúfame, že všetci nezabudnú pravidelne meniť kuchynskú hubku a nepoužívať ju na nič iné ako na umývanie riadu. Týmto však príbeh nekončí.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prísada, ktorú keď dáte do palaciniek, budete sa zalizovať za ušami

Mnoho ľudí pri umývaní riadu reflexívne používa horúcu vodu a tekutinu. Nie vždy je to však potrebné. Ak máte v dreze panvicu alebo tradičné taniere, je to jediný spôsob, ako ich umyť. Ak máte poháre s vodou, džúsom alebo čajom alebo taniere so sendvičmi, často stačí studená voda a špongia. Nie je potrebné používať ďalší prostriedok na umývanie riadu.

Prečo je to chyba? Pretože zbytočne používame umývací prostriedok a viac vody, pretože penu musíme ešte dôkladne opláchnuť. V domácnostiach, kde žije veľa ľudí a kde sa veľa perie, môže byť rozdiel dosť výrazný. V duchu ekológie a hospodárnosti vás vyzývame, aby ste sa vzdali horúcej vody a tekutín tam, kde to nie je potrebné. Ak riad nie je mastný alebo veľmi špinavý, špongiou a studenou vodou to zvládnete bez problémov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Šéfkuchár prezradil, čo treba urobiť s rezňami pred vyprážaním, aby boli dokonalé

Existuje tiež niekoľko spôsobov, ako ušetriť peniaze za umývanie riadu a prispieť k ochrane životného prostredia. Vyskúšajte ekologické alebo doma vyrobené umývacie prostriedky a nepreháňajte to. Väčšina ľudí používa príliš veľa chemikálií, čo nie je dobré. Riad tak nie je čistejší ani rýchlejšie umytý.

Vyhnite sa umývaniu pod tečúcou vodou. Je oveľa lepšie naplniť jednu misu alebo drez a umývať a oplachovať riad len v ňom. Z hľadiska ekológie a hospodárnosti je tiež lepšie neumývať každú vec naraz, ale počkať, kým toho nazbierame viac. Na druhej strane nezabúdajte, že zaschnuté potraviny sa odstraňujú oveľa ťažšie, preto by sa niektoré riady mali umyť hneď.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *