Česi majú potraviny, kde nakúpia lacnejšie ako v Kauflande či Bille. Mesačne ušetria aj 300€

potraviny lacne

Nedávno sme sa dozvedeli, že miestne reťazce supermarketov nezneužívajú svoju trhovú silu. Ľudia, ktorí skutočne chodia nakupovať, sa však nad takýmto tvrdením môžu len pousmiať. Iste, z právneho hľadiska možno nebolo nič porušené, ale to nič nemení na skutočnosti, že miestne obchody manipulovali s cenami absolútne nehoráznym spôsobom.

Oplatí sa to?

Môžeme si tisíckrát hovoriť, že ceny sa zvýšili všade, aj v susedných krajinách, ale čo je dôvodom, že Česi chodia nakupovať do Poľska alebo Nemecka? Veď by predsa neuvažovali o takom častom cestovaní, keby vďaka tomu veľa neušetrili, nie?

Nakupovanie v zahraničí je jedným zo spôsobov, ako čeliť vysokým cenám potravín, ale nie je to jediná možnosť a možno ani najlepšia. Alternatívy sa totiž objavujú už aj v Českej republike, kde obchody, v ktorých môžete nakúpiť s výraznou zľavou, vyrastajú ako huby po daždi. Ukazuje sa, že potraviny zďaleka nie sú také cenovo nedostupné, ako by sa mohlo zdať.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zalievajte rastliny týmto zázračným hnojivom. Vyrastú trikrát väčšie

„Kedysi som bol nadšený z Kauflandu. Bol som nadšený z ich akcií. Ale minulý rok tak zvýšili ceny, že sa mi to vôbec nepáčilo. Našiel som však tento obchod, kde si môžem kúpiť takmer všetko, čo potrebujem, so 70-percentnou zľavou,“ hovorí pán Vladimír, ktorý si obľúbil sieť Najlacnejších potravín. Patrí do kategórie diskontných predajní, ktorých je v Českej republike čoraz viac. Či už ide o samostatné predajne alebo reťazce, majú jedno spoločné: výrazne lacnejší a často kvalitnejší tovar.

Inak to ani chcieť nebudete

Je síce pravda, že tento tovar sa často točí okolo dátumu spotreby alebo dátumu minimálnej trvanlivosti a niekedy ho aj prekračuje, ale málokedy je to viditeľné. „Nikdy sa mi nestalo, že by som ho nemohol zjesť. Naopak, nachádzam tu skvelé kúsky, ktoré sa v českých obchodoch nepredávajú. Pýtal som sa a vraj veľa vecí dostávajú priamo z Nemecka a iných európskych krajín,“ vysvetľuje Vladimír ďalšiu výhodu diskontných predajní.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto s vami urobí jeden strúčik cesnaku, ak ho budete jesť denne

Podľa jeho slov by po tejto skúsenosti už v bežných obchodných reťazcoch nenakupoval. „Až tu som si uvedomil, ako zbytočne som celý život míňal. To, čo som kúpil v Kauflande za tri tisícky, som tu dostal za tretinu. Keď máte takúto skúsenosť, tak to jednoducho nechcete inak,“ hovorí nadšene Vladimír.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *