Chorvátsko má problém, kvôli ktorému ľudia nechcú vychádzať ani von

spencer davis ybUdMTw7 0c unsplash

Chorvátsko zostáva najvyhľadávanejšou dovolenkovou destináciou slovenských turistov, ale tento rok prináša vážne problémy, ktoré môžu ohroziť celú turistickú sezónu. Krajina od májových povodní bojuje s vysokým výskytom komárov, čo negatívne ovplyvňuje pobyt turistov aj miestnych obyvateľov.

Komáre sú v Chorvátsku už bežným nepriateľom, najmä v niektorých oblastiach a na pobreží. Tento rok sa však situácia vyostrila a komáre začali obťažovať oveľa viac.

Niektorí návštevníci hlásia uštipnutia hneď po príchode na pláž, čo je prekvapujúce, keďže komáre sa zvyčajne v pobrežných lokalitách nevyskytujú. Niektorí turisti dokonca hlásili, že ich komáre obťažovali aj v ich apartmánoch, a to počas celého štrnásťdňového pobytu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zistilo sa, že tieto vegánske produkty obsahujú rovnakú zložku, ako lepidlo na tapety

Situácia je ešte horšia vo vnútrozemí, najmä na východnej hranici krajiny, kde sa komáre masívne premnožili.

Miestni obyvatelia sa vyhýbajú pobytu vonku a uvádzajú, že komáre sú všadeprítomné. Niektorí starostovia dedín dokonca vyzývajú na vyhlásenie stavu prírodnej katastrofy, ale vláda sa obáva, že by to mohlo negatívne ovplyvniť turistickú sezónu.

Správy o komároch v Chorvátsku sa už rozšírili aj medzi českými turistami a mnohí z nich zvažujú zrušenie svojich rezervácií. Situácia nie je všade taká zlá a niektoré prímorské lokality majú s komármi menšie problémy. Odporúča sa však informovať sa na mieste, aby sa predišlo nepríjemnostiam pre turistov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čech našiel spôsob, ako predĺžiť životnosť tužkových bateriek

Nikto nechce pricestovať na svoju vysnívanú dovolenku a stráviť čas svrbením alebo bojom s komármi. Okrem toho existuje aj riziko infekcií súvisiacich s komármi.

Chorvátsko je naďalej atraktívnou turistickou destináciou, ale tento rok je dôležité pred plánovaním dovolenky zvážiť problém s komármi a informovať sa o ňom. Turisti by mali zvážiť opatrenia na ochranu pred komármi, ako sú repelenty a iné prostriedky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *