Chystá niečo veľké? Putin podpísal dekrét a 130-tisíc mladých mužov bude odvedených

putin ekonomika

Na základe dekrétu, ktorý v piatok podpísal prezident Putin, Rusko povoláva ďalších 130 000 mladých mužov do povinnej vojenskej služby.

Muži vo veku 18 – 27 rokov budú odvedení na obdobie jedného roka od 1. októbra do 31. decembra, ale táto najnovšia odvodová akcia nebude zahŕňať vyslanie tejto novej skupiny do bojov na Ukrajine, uviedol Kremeľ.

Zástupca náčelníka mobilizačného oddelenia armády, kontradmirál Vladimir Cimľanskij, sa na brífingu snažil upokojiť: „Žiadne ďalšie mobilizačné opatrenia sa neplánujú.“

Ministerstvo obrany už skôr uviedlo, že podniká dlhodobé kroky na dosiahnutie Putinovho cieľa zvýšiť počet bojového personálu v národných ozbrojených silách z 1,15 milióna na 1,5 milióna.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Posledný odvod sa uskutočnil na jar, keď bolo povolaných 147 00 mužov, a tak s touto novou jesennou kampaňou bude v roku 2023 povolaných celkovo 277 000 mužov.

Hoci noví branci nebudú vyslaní bojovať na Ukrajinu, po prvýkrát budú povolaní z novo „zjednotených“ regiónov Doneckej a Luganskej ľudovej republiky a Záporožskej a Chersonskej oblasti:

Pri tejto príležitosti privítal, že „milióny obyvateľov Donbasu a Chersonskej a Záporožskej oblasti sa rozhodli byť so svojou vlasťou“, a ďalej povedal: „V tomto prípade je potrebné, aby sme si uvedomili, že sme sa rozhodli byť so svojou vlasťou: „Toto vedomé, dlho očakávané, ťažko vybojované a skutočne ľudové rozhodnutie bolo prijaté kolektívne prostredníctvom referenda v plnom súlade s medzinárodnými normami.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Pred rokom sa v médiách objavili správy, že Rusko anektuje územie veľké približne ako Portugalsko…

„Ľudia preukázali odvahu a čestnosť tvárou v tvár pokusom zastrašiť ich a zbaviť ich práva rozhodovať o svojej budúcnosti, o svojom osude a vziať im niečo, čo si každý človek váži, a to kultúru, tradície a jedným slovom materinský jazyk, všetko to, čo sa nacionalistom a ich západným patrónom hnusilo, ktorí v roku 2014 uskutočnili v Kyjeve štátny prevrat a potom rozpútali občiansku vojnu a teror v plnom rozsahu proti nespokojencom a zorganizovali blokády, neustále ostreľovanie a trestné akcie v Donbase,“ opísal Putin a zopakoval svoje zdôvodnenie „špeciálnej vojenskej operácie“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *