Citrón zalejte octom a vytvoríte si domáci zázrak

citron chladnicka

Tento domáci čistiaci prostriedok si môžete vyrobiť zo zvyškov citrónov, ktoré zvyčajne vyhadzujete do koša. Z niekoľkých ingrediencií môžete vykúzliť čistiaci prostriedok na väčšinu povrchov vo vašej domácnosti.

Citrón je zaujímavé ovocie, ktoré používame nielen v kuchyni. Má dômyselné využitie, pokiaľ ide o upratovanie, pranie alebo dokonca bielenie. Nižšie si pozrite, ako využiť kôru z citrusového plodu, ktorá najčastejšie končí v odpadkovom koši. Vyčarujete geniálny čistiaci prostriedok len z niekoľkých ingrediencií, a to všetko úplne zadarmo!

Dve účinné zložky a čistiaci prostriedok je hotový

Citrón, ktorý používate v kuchyni, je zvyčajne zbavený kôry, pretože kôra môže po čase zanechať trochu horkosti, napr. v čaji alebo limonáde. Mnoho ľudí zbiera kôru, až nakoniec skončí v koši, čo je veľká chyba. Vždy ich môžete použiť ako prísadu do domáceho čistiaceho prípravku.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Schudnúť je jednoduché, stačí dodržať pravidlo 80:20

Citrón v kombinácii s octom bude mať rozjasňujúci účinok, odstráni vodný kameň a všetky nečistoty od mastnoty až po lepidlo. Potrebujete len dve prísady a trochu trpezlivosti a dosiahnete neuveriteľné výsledky. Nižšie vám prinášame recept na tento prostriedok.

Ako si vyrobíte domáci čistiaci prostriedok zo zvyškov citróna?

Zvyšky z jedného citróna rozdeľte na menšie kúsky a potom ich vložte do nádoby alebo sklenenej fľaše. Pridajte pohár octu a nádobu pevne uzavrite. Ocot by mal byť v sklenenej nádobe, pretože plastovú fľašu môže kyselina octová poškodiť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Je lacnejšie umývať riad ručne alebo s umývačkou riadu?

Teraz musíte byť trpezliví, pretože zmes potrebuje veľa času, aby sa stala účinnou. Najlepšie je uložiť ju do chladničky alebo tmavej skrine na minimálne dva týždne. Je dôležité, aby odvar neprišiel do kontaktu so slnečným svetlom, ktoré môže oslabiť jeho účinok. Po uplynutí tejto doby budete mať brilantný čistiaci prostriedok. Môžete ho používať v kúpeľni aj v kuchyni.

Dobre si poradí s usadeninami na vodovodných batériách a obkladačkách, starým silikónom alebo zmenami farby na pracovnej doske. Jeho najväčšou výhodou je ekologické zloženie. Neobsahuje chemické látky, ktoré môžu negatívne ovplyvniť naše zdravie a pohodu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *