Čo mu je? Biden v Kambodži ďakoval premiérovi za vedenie Kolumbie

biden 1

Americký prezident Joe Biden dnes zahájil svoj oficiálny prejav v Kambodži tým, že si ju pomýlil s Kolumbiou a to pred premiérom Hun Senom, ktorému adresoval svoje poďakovanie. Informuje o tom denník Le Figaro.

Americký prezident Joe Biden začal svoju cestu po Ázii. V sobotu vystúpil s úvodným prejavom na summite krajín juhovýchodnej Ázie ASEAN v Phnom Penhu.

Ako ale uvádza Le Figaro, americký prezident urobil ďalší zo svojich trápnych slovných lapsusov. „Rád by som poďakoval pánovi premiérovi za vedenie Kolumbie pri predsedníctve ASEAN,“ povedal Biden, keď oslovoval kambodžského premiéra Hun Sena po svojom boku.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Zdá sa, že Kolumbiu a Kambodžu si Biden mýli sústavnejšie, pretože rovnakú chybu urobil, keď odchádzal z Bieleho domu na terajšiu cestu do Ázie. Novinárom povedal, že „mieri do Kolumbie,“ vtedy sa však rýchlo opravil: „Myslím, Kambodžu,“ uistil prekvapené.

Vo veku 80 rokov to zďaleka nie je prvá Bidenova verbálna komunikačná chyba. Vlani v septembri prezident Spojených štátov hovoril so zosnulou kongresmankou Jackie Walorski.

Tá však zahynula pri autonehode už na začiatku augusta. „Jackie, si tu? Kde je Jackie?“ pýtal sa Biden a zúfalo ju hľadal v miestnosti plnej novinárov. V júli šéf Bieleho domu prekvapil informáciou, že prekonal rakovinu po svojej niekdajšej návšteve uhoľnej elektrárne v Massachusetts, čo neskôr musel jeho úrad poprieť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Ten istý mesiac tiež predpovedal „sebectvo Američanov“ namiesto „altruizmu,“ keď vraj zle čítal text na obrazovke, ktorý mal pred sebou.

Zo strany vládnucich demokratov ale Joe Biden napriek tomu nie je jediný, kto sa na verejnosti zosmiešnil. Ako pripomína Le Figaro, viceprezidentka Spojených štátov Kamala Harrisová vyhlásila, že Spojené štáty majú „spojenectvo so Severnou Kóreou. A je to spojenectvo, ktoré je silné a trvalé,“ namiesto s Južnou Kóreou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *