Čo sadíme v apríli? Tých rastlín je pomerne veľa, radíme sa so záhradkárom

sadenie kvety zahrada

V apríli vysievame a vysádzame do záhrady veľa rastlín. Poradíme vám, aké rastliny zasiať a zasadiť do záhrady v apríli 2024. Čo zasiať a čo zasadiť do záhrady na jar – malý návod.

V apríli sa v záhrade vysádza veľa rastlín: stromy a kríky, cibuľoviny, trvalky a vodné rastliny.

Aké rastliny je možné sadiť v apríli?

  • stromy a kríky s odhalenými koreňmi (ale až začiatkom apríla). Stromy a kríky rastúce v nádobách je možné vysádzať počas celého vegetačného obdobia (od jari do jesene);
  • cibuľové a hľuznaté rastliny . Koncom apríla môžete začať vysádzať rastliny, ktoré nezimujú v zemi: gladioly, bicolor accidantera, babiana, georgíny, ismena, frézia záhradná, ľalie, galtónia, krokosómia záhradná, tiger páva, sasanka. Najlepšie je začať s výsadbou, keď teplota zeme dosiahne 10 stupňov Celzia;
  • trvalky kvitnúce v lete a na jeseň , ako sú phloxy, funkie, rozmarín, rozchodník. Najprv ich musíte rozdeliť a nájsť pre ne nové miesto;
  • vodné rastliny, ktoré zimovali v interiéri . Môžeme to urobiť, keď sa teplota vzduchu ustáli okolo 10°C. Keď však teplota vody dosiahne 10 stupňov C, začneme ryby prikrmovať, spočiatku malými porciami potravy. Môžete tiež zaviesť nové potery alebo tie, ktoré prezimovali v interiéri.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Má blahodarný účinok na črevá. Má viac bielkovín a menej kalórií ako prírodný jogurt
sadenie poda

Čo môžete zasiať do záhrady v apríli?

Ak nie je mráz, v apríli vysievame do zeme semená jednoročných rastlín : dimorphotheca, eszoltia, godetia, hrachor, nechtík, lipnica trojfarebná, lyssum a pupenec. Ak máme studené okno, môžeme doň vysiať nechtíky, čínsku astru, cínie, kozmos.

V apríli vysievame do záhrady aj jednoročné koreniny : kôpor, harmanček, rascu, saturejku, majorán, koriander a viacročné koreniny: petržlen, pažítku, mätu, šalviu a ľubovník.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zaradiť do každodenného jedálnička. Cholesterol začne klesať v krátkom čase

Bylinky si ich môžeme (a niektoré sa dokonca oplatí) umiestniť aj medzi zeleninu, pretože majú pozitívny vplyv na zdravie a vývoj susedných druhov:

  • šalvia – do kapusty a mrkvy ,
  • mäta – na fazuľu, hrášok, kapustu, kaleráb a brokolicu,
  • kôpor – na kapustu, fazuľu, cibuľu, cviklu, uhorky, šalát,
  • slané – na cibuľu a cesnak.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *