Dajte toto korenie do práčky a zbavíte sa aj tých najväčších škvŕn zo všetkého

pranie 1

Soľ je jedným z najstarších korenín, ktoré sa používa v každej domácnosti. Naše babičky ju používali nielen v kuchyni, ale aj v kúpeľni. Je to jeden z najlacnejších a najúčinnejších prírodných odstraňovačov škvŕn. Ako odstrániť škvrny pomocou soli? Zistite jednoduchý spôsob.

Soľ je jedným z najstarších známych korenín. Prvé zmienky o soli sa objavili v staroegyptských knihách z 3. storočia pred naším letopočtom. Už vtedy bola cenená pre svoje čistiace a konzervačné vlastnosti.

Je to jedna z tých vecí, ktoré sa nachádzajú v každej domácnosti. Pridávame ju do väčšiny jedál. Naše babičky ju používali aj v kúpeľni, pretože soľ je jedným z najúčinnejších odstraňovačov škvŕn v domácnosti. Ako odstrániť škvrny pomocou soli? Objavte jednoduchý patent.

Soľ – jeden z najúčinnejších odstraňovačov škvŕn

Je ťažké predstaviť si život bez soli. Je to jedna zo základných potravín, ktorú pridávame takmer do každého jedla. Trocha soli dokáže úplne zmeniť chuť pripravovaného jedla. Platí to aj pre dezerty alebo koláče. Soľ zvýrazňuje chuť čokolády alebo karamelu. Vedeli ste, že ju môžete použiť aj na umývanie? Rozpustená vo vode nielen zmäkčuje tkaniny, ale zbavuje ich aj škvŕn.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedzte denne túto zeleninu. Vyčistí vám čreva a zlepší pokožku

Ako používate soľ pri praní? Ak sa chcete zbaviť škvrny, napr. od vína, kávy alebo čaju, nasypte ju priamo na škvrnu a vlhkou kefou alebo špongiou ju votrite do tkaniny. Počkajte 15 minút a zafarbenú látku vyperte v ruke. Po škvrne by už nemalo byť ani stopy.

Chcete vybieliť biele tkaniny? Pridajte dve čajové lyžičky soli priamo do priehradky na prášok. Soľ nielen viditeľne vybieli tkaninu, ale zbaví ju aj nepríjemných pachov. Tento patent použite pri praní záclon alebo bielych ponožiek. Po vypraní budú mäkké a snehobiele.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nalejte toto do práčky a zapnite na 90 stupňov. Vodný kameň a špina sa vyplavia

Do prania pridajte dve polievkové lyžice. Vaša posteľná bielizeň bude mäkká ako v hoteli

Existuje niečo príjemnejšie ako uložiť sa do čistej, snehobielej a mäkkej posteľnej bielizne? Ak si chcete užiť mäkkú posteľnú bielizeň, nemusíte škrobiť ani pridávať zmäkčovadlo. Stačí pridať dve polievkové lyžice soli do priehradky na bielizeň a po skončení cyklu bude tkanina mäkká ako mušelín. Môžete pridať aj dve polievkové lyžice jedlej sódy, ktorá bielizeň vybieli a zvýši zmäkčujúci účinok. Ako vidíte, nemusíte míňať peniaze na domáce chemikálie. Väčšinu potrebných výrobkov už máte doma. Tento jednoduchý spôsob vám ušetrí veľa peňazí, ale aj vaše zdravie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *