Do ovládaču na TV vložte kus alobalu. Keby ste to vedeli, urobíte to dávno

ovladac do tv

Nikdy by sme nečakali, že malý kúsok alobalu môže tak výrazne zmeniť funkčnosť bežného predmetu, akým je diaľkový ovládač televízora. Slovenskí technickí nadšenci objavili trik, ktorý skutočne mení spôsob, akým vnímame toto každodenné príslušenstvo.

Alobal ako záchranca života

Vloženie malého kúska fólie do priestoru pre batérie diaľkového ovládača televízora môže výrazne zlepšiť jeho vodivosť a odozvu. Tento jednoduchý krok môže vyriešiť problémy s ovládaním, ktoré môžu vzniknúť v dôsledku zlého kontaktu alebo opotrebovania batérie.

Inovatívne použitie fólie

Vďaka svojim vodivým vlastnostiam môže fólia výrazne zlepšiť spojenie medzi batériami a kontaktmi v ovládači. To vedie k silnejšiemu signálu a rýchlejšej a spoľahlivejšej reakcii ovládača na vaše príkazy.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po plastových slamkách chce EÚ zakázať ďalšie veci, ktoré nám zľahčujú život

Praktické pokyny

Tento trik je nielen jednoduchý, ale aj ľahko vykonateľný. Jednoducho otvorte priehradku na batérie, vložte do nej kúsok alobalu a sledujte, ako sa zlepší výkon vášho ovládača.

Ekologickejšia a úspornejšia voľba

Používanie fólie na zlepšenie vodivosti batérie je dobré nielen pre nás, ale aj pre životné prostredie. Predĺženie životnosti batérie a zníženie potreby častého nákupu nových batérií prispieva k udržateľnejšiemu spôsobu života a znižuje množstvo odpadu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Len to hoďte do práčky a vyjde z nej špina za celé roky

Trend „urob si sám“ v modernej domácnosti

Tento trik s alobalom je skvelým príkladom rastúceho trendu DIY (urob si sám) riešení v domácnosti. Spája kreatívne využitie bežných materiálov s praktickými výsledkami a ukazuje, ako môžeme byť inovatívni v každodennom živote.

Záverečné myšlienky

Trik s alobalom je dokonalým príkladom toho, ako môžu bežné predmety v našich domácnostiach slúžiť nečakanými a užitočnými spôsobmi. Nechajte sa inšpirovať a objavte nové spôsoby, ako zlepšiť a zjednodušiť svoju každodennú rutinu pomocou jednoduchých, ale účinných riešení.

6 Replies to “Do ovládaču na TV vložte kus alobalu. Keby ste to vedeli, urobíte to dávno

  1. Ako môžete takouto stupídnosťou ako je vkladanie alobalu do priestoru batérií ohlupovať národ? Nemá to absolútne žiadne fyzikálne ani technické opodstatnenie. Naopak nevhodným vložením či veľkosťou alobalu môže dôjsť ku skratu a v lepšom prípade k veľmi rýchlemu znehodnoteniu batérií, v horšom k explózii, vytečeniu,či požiaru. Dôrazne neodporúčam vkladať akékoľvek vodivé predmety do priestoru batérií ako i iné neodborné zásahy do elektrospotrebičov.
    Váš Elektrotechnik špecialista.

  2. No to pekná hlúposť! To kto prišiel na takú debilinu? Áno ak chcete skratovať batérie v tom lepšom prípade alebo dokonca vyhorieť tak to môžete urobiť 🤦🙈🤦

  3. Problém je v tom, že na kontakte sa vytvorí vrstva oxidu, ktorá sa vložením fólie naruší. Pritom stačí batériami v púzdre potočiť – povaľkať- a efekt je rovnaký a neporovnateľne bezpečnejší a rýchlejší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *