Do práčky vylejte kávu. Ten účinok vás prekvapí

kava pracka

Čierne oblečenie má tendenciu časom strácať svoju farbu. Našťastie existujú jednoduché triky, ktoré tomu pomôžu zabrániť. Stačí, ak využijete obľúbený nápoj, ktorý najčastejšie pijeme ráno alebo pri večeri. Čo pridať do bielizne, aby bola čierna, odpovedá Gazeta

Málokto sa teší z prania bielizne. Vkladanie oblečenia do bubna, nastavovanie programu a výber správneho pracieho prostriedku môže byť skľučujúce. Ukazuje sa, že nezvyčajný trik môže pomôcť postarať sa o oblečenie a udržať ho čierne po dlhú dobu. Vďaka nemu bude vaše oblečenie vyzerať ako nové a nádherne nedotknuté. Čo robiť?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte to pred príchodom jari, inak nebudete mať v lete žiadne čerešne

Čo pridať do prania, aby zostalo čierne? Použite kávu alebo čaj

Čierna je univerzálna farba, na ktorú sa spolieha mnoho ľudí. Preto nie je prekvapením, že prakticky každý šatník bude obsahovať aspoň niekoľko kusov oblečenia v tejto farbe. Udržať intenzitu farby však nie je jednoduché, ale máme spôsob, ako to urobiť.

Čo robiť? Stačí použiť kávu alebo čaj, ktoré budú pôsobiť ako prírodné farbivo na predĺženie farby tmavého oblečenia. Nalejte do dávkovača pracieho prostriedku jednu šálku silne tmavého nápoja bez usadeniny, doplňte materiál do bubna a nastavte program. V žiadnom prípade však tento trik nepoužívajte na svetlé oblečenie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Veľa ľudí pije kávu nesprávne a zbytočne si zaťažujú telo. Robte to takto

Ako prať čierne oblečenie? Oplatí sa dodržiavať tieto pravidlá

Pokiaľ ide o čierne oblečenie, oplatí sa používať metódy, ktoré zachovajú hĺbku farby na dennej báze. Pomôžu vášmu oblečeniu vydržať oveľa dlhšie ako len jednu sezónu.

  • Oblečenie perte naruby.
  • Používajte pracie prostriedky vhodné na tmavé oblečenie.
  • Nevkladajte do bubna predmety, ktoré nemajú čiernu farbu.
  • Nevyberajte program s teplotou vyššou ako 40 stupňov Celzia.
  • Pozorne si prečítajte pokyny na ošetrovanie uvedené na štítku výrobku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *