Domáci elixír na suché ruky v zime. Lepší ako drahé krémy

ruky

Suché ruky sú problémom, s ktorým sa stretáva mnoho žien. Zvyčajne sa vyskytuje v zimnom období, keď trpia nízkymi teplotami. Existuje mnoho domácich masiek, ktoré môžu pomôcť zregenerovať pokožku rúk. Tu je niekoľko takých, ktoré dokážu zázraky.

Keď bojujeme so suchými rukami, často sa rozhodneme pre drahé kozmetické ošetrenia alebo investujeme do drahých hydratačných krémov. Pritom v pohodlí domova si dokážeme pripraviť účinný prípravok, ktorý nám pomôže v boji proti tomuto problému. Tu sú štyri návrhy na domáce masky, ktoré v ničom nezaostávajú za krémami a pleťovými vodami kupovanými v obchode.

Ako si v zime zachrániť ruky?

Prvým domácim prostriedkom na suchú pokožku rúk je použitie zemiakovej masky. Ak chcete mať pokožku rúk jemnú a hladkú, oplatí sa vyskúšať tento jednoduchý trik. Stačí uvariť dva ošúpané zemiaky do mäkka, potom ich roztlačiť a pridať surové vajce a niekoľko lyžíc mlieka.

Prísady dôkladne premiešajte. Musíte získať pastu s homogénnou konzistenciou. Potom si kašu naneste na ruky a zabaľte ich do potravinovej fólie. Domáci prípravok by mal zostať na rukách 15 minút. Po uplynutí tejto doby si ruky dôkladne umyte vlažnou vodou. Pokožka bude zregenerovaná a hydratovaná.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Hoďte to do záchodu večer a do rána bude ako nový, žiarivo biely

Ovsené vločky a ľanové semienka tiež vyživia vaše ruky

Ďalším domácim prostriedkom na suchú pokožku rúk je maska z ovsených vločiek. Ošetrenie ovsenými vločkami vám pomôže v boji proti podráždenej a začervenanej pokožke rúk. Stačí, ak zmiešate približne 125 gramov ovsených vločiek a pol pohára mlieka. Chvíľu počkajte, kým vločky zmäknú. Nakoniec pridajte jednu polievkovú lyžicu medu a niekoľko kvapiek levanduľového oleja. Do tejto zmesi si ponorte ruky. Účinok môžete umocniť jemnou masážou, ktorá stimuluje krvný obeh. Po 15 minútach si umyte ruky vo vlažnej vode.

Ľanové semienko je ďalšou zložkou, ktorá vám môže pomôcť v boji proti suchej pokožke rúk. Tento produkt je známy svojimi pozitívnymi účinkami na tráviaci systém. Oplatí sa ho používať na liečbu zápchy a črevných problémov. Kúpeľ, v ktorom hrá hlavnú úlohu ľanové semienko, vám na druhej strane pomôže postarať sa o ruky poškodené mrazom. Ľanové semienko zalejte teplou vodou. Nechajte ho vychladnúť a keď vám vznikne lepkavá pasta, pridajte dve polievkové lyžice gélu z aloe vera a jednu polievkovú lyžicu olivového oleja. Namočte si ruky do tejto zmesi na 15 minút. Potom prípravok zmyte vlažnou vodou.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Postihla vašu úrodu pleseň zemiaková? Postriekajte ich týmto a zachránite ju

Máte avokádo? Naneste si ho na ruky!

Avokádo je tiež jednou zo zložiek Avokádo sa tiež zaraďuje medzi zložky v boji proti suchým rukám. Toto ovocie, považované za superpotravinu, je nielen bohaté na mononenasýtené mastné kyseliny, podporuje imunitný systém, zlepšuje zrak a funkciu pečene, ale je vhodné aj na výrobu domácej masky na poškodené ruky.

Mäkké avokádo rozrežte na polovicu. Potom jednu polovicu roztlačte na kašu. Dužinu zmiešajte s jednou čajovou lyžičkou medu a naneste na ruky na 20 minút. Rovnako ako pri ostatných procedúrach masku na záver opláchnite vlažnou vodou.

Je potrebné si uvedomiť, že suchá pokožka rúk môže byť príznakom vážnejšieho ochorenia, ako je atopická dermatitída, psoriáza, problémy so štítnou žľazou alebo alergie. Ak bojujete s nepríjemným praskaním pokožky a suchými rukami a nepomáha vám výživová liečba, mali by ste sa poradiť s dermatológom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *