Elon Musk elegantne vyškolil liberálneho novinára, ktorý chcel dať zákerné otázky

elon musk

Americký miliardár a podnikateľ Elon Musk musel v rozhovore pre BBC čeliť kritickým otázkam o sociálnej sieti Twitter. Redaktor James Clayton sa ho okrem iného pýtal na nárast nenávistných prejavov na tejto platforme. Čo prišlo novinár zrejme nečakal (video s titulkami na konci)

Musk otočil a začal sa novinára pýtať, či môže uviesť len jeden príklad. Konkrétnej odpovede sa nedočkal. Zahraničné médiá sa teraz zhodujú, že Musk britského novinára doslova “zničil”.

“O akých nenávistných prejavoch to hovoríte? Sám používaš Twitter, takže sám vidíš takýto nárast?” Musk sa začal pýtať novinára a dodal, že on sám nič také nevníma. Redaktor BBC odpovedal, že vidí čoraz viac nenávistného obsahu na karte “Pre vás”, ktorá ponúka používateľom príspevky od účtov, ktoré možno ani nesledujú.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

“Preto sa pýtam na príklady. Môžete mi dať jeden?” Musk odpovedal. Tým sa novinári dostali do defenzívy. “Úprimne povedané, nemôžem. A to preto, že už nepoužívam kartu ‘Pre vás’, pretože ju jednoducho nemám rád,” odpovedal Clayton. Musk naňho naďalej naliehal. “Tvrdíte, že vidíte viac nenávistných prejavov, ale nemôžete uviesť príklad, ani jeden. Ako teda môžete vidieť nenávistný obsah?” Musk pokračoval.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Novinár potom povedal, že odkedy Musk prevzal kontrolu nad sieťou, účet na Twitteri používa minimálne. “Neviete, o čom hovoríte,” reagoval Musk na novinára a dodal, že “klame”. “Povedali ste, že pozorujete nenávistný obsah na Twitteri, a potom neviete uviesť jediný príklad. To je absurdné,” povedal v rozhovore.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *