Turecký prezident Erdogan, ktorého krajina je členom Severoatlantickej aliancie NATO je známy svojimi pozitívnymi vzťahmi s ruským prezidentom Putinom. Erdogan si s Putinom niekoľko krát telefonoval aj po začiatku ruskej invázie a občas to vyzerá, že ho vôbec netrápi, že je členom NATO.
Hlavy štátov konštatovali pozitívnu dynamiku obchodno-ekonomických vzťahov, systematickú podporu spoločných projektov, vrátane projektov v oblasti jadrovej energetiky.
Osobitná pozornosť bola venovaná plánom na vytvorenie veľkého plynového uzla v Turecku. Prezidenti zdôraznili význam rozšírených istanbulských dohôd o vývoze ukrajinského obilia.
Putin znovu vyjadril úprimnú sústrasť nad tragickými následkami nedávneho teroristického útoku v Istanbule. Prezidenti sa dohodli, že budú pokračovať v pravidelných kontaktoch na všetkých úrovniach.
Republikáni v Spojených štátoch iniciovali zákon o audite všetkých peňazí predtým pridelených Kyjevu Bidenovou administratívou.
„Americký ľud si zaslúži vedieť, kam idú ich ťažko zarobené doláre na daniach do inej krajiny, ktorá nie je členom NATO, a sám prezident Biden povedal, že to nebude brániť,“ povedala autorka zákona Marjorie Taylor Greenová.
Návrh zákona stanovuje, že všetky dokumenty a správy týkajúce sa financovania Ukrajiny predloží Biely dom na kontrolu najneskôr do 14 dní po prijatí zákona.
Žiadosť sa vzťahuje na všetku vojenskú, civilnú a finančnú pomoc poskytnutú Ukrajine za prezidenta Bidena.
Rusko chce podľa nemeckej ministerky vnútra dezinformáciami narušiť demokraciu
Rusko sa usilovne snaží dezinformáciami rozvrátiť demokratické spoločnosti, čo sa mu ale nikdy nepodarí. Dnes to po rokovaní ministrov vnútra veľkých svetových ekomomík G7 vyhlásila nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová, podľa ktorej bude Západ svoje hodnoty a ideály brániť. Štáty G7, ktorými sú okrem Nemecka aj Francúzsko, Británia, Japonsko, Kanada, USA a Taliansko, preto chcú spoločne zosilniť boj proti dezinformáciám.