Hegerovi poslanci nepodporia schôdzu, kde sa mali riešiť vysoké ceny potravín

narodna rada parlament

Skupina nezaradených poslancov v Národnej rade Slovenskej republiky, ktorí pôsobia v mimoparlamentnej strane Demokrati, oznámila, že neplánuje podporiť mimoriadnu schôdzu týkajúcu sa cien potravín, ktorú iniciovala opozičná strana Smer-SD. Tieto informácie oznámil poslanec Juraj Šeliga na tlačovej konferencii v utorok.

Podľa Šeligy ide o predvolebnú kampaň a návrhy, ktoré chce Smer-SD rokovať, nič neriešia. Skupina poslancov avizuje, že sa bude koordinovať aj pri hlasovaní na riadnej schôdzi. „Považujeme to v prvom rade za predvolebnú kampaň. Nemáme žiadny problém, ak tieto body chcú dať na riadnu schôdzu. Druhá vec je, že ak sa pozriete na obsah zákonov, dokopy neriešia nič, dokonca ukazujú, že strana Smer chce zopakovať chybu, ktorú urobila v roku 2018,“ povedal Šeliga.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vôbec to nie je káva, ktorá vyplavuje horčík z tela. Na vine sú iné nápoje

Smer-SD chce, aby sa na mimoriadnej schôdzi prebrali návrhy, ktoré sa zaoberajú cenovou legislatívou potravín a tiež návrh zákona, ktorý by odpustil prvovýrobcom na pol roka odvody za zamestnancov. Navrhli aj uznesenie reagujúce na nežiaduci cenový vývoj.

Skupinu trinástich poslancov tvoria zákonodarcovia, ktorí pôsobili v strane Za ľudí, ako aj odídenci z klubu OĽANO, ktorí si neskôr založili tzv. občiansko-demokratickú platformu. Označili sa za neformálny klub Demokratov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vytlačte toto ovocie do vody a pite. Najlepšie hydratujete telo, ktoré bude silné

Šeliga dodal, že vznik oficiálneho klubu musí odobriť parlament, ale že o to nebudú žiadať. Poslanci avizujú, že nebudú podporovať populistické návrhy, ktoré by rozvracali verejné financie. Za dôležitú považujú novelu školského zákona, ktorá je naviazaná na plán obnovy. Rokovať by sa o nej malo budúci týždeň. Mimoriadna schôdza sa má začať v utorok o 13.00 h.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *