Hromadné žaloby na výrobcov vakcín v Nemecku. Ľudia hovoria o vážnych vedľajších účinkoch

injection gb9044b4b9 1920

V Nemecku bolo podaných viac ako 185 žalôb na výrobcov vakcín proti COVID-19 za údajné vážne vedľajšie účinky po očkovaní. Žaloby sa týkajú všetkých štyroch výrobcov vakcín, ktoré sú v krajine povolené.

Advokátske kancelárie v Düsseldorfe a vo Wiesbadene posudzovali takmer štyritisíc podaní z celého Nemecka a len 185 prípadov uznali za vhodné na žalobu. Koncom apríla sa začne prvý proces, v ktorom jedna žena žaluje firmu BioNTech okrem iného aj za vážne problémy so srdcom po očkovaní.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmutované šváby sa premnožili v obľúbenej destinácii Slovákov

Nemecký minister zdravotníctva Karl Lauterbach varuje pred rýchlymi závermi a zdôrazňuje potrebu pružne skúmať vedľajšie účinky vakcín. Inštitút Paula Ehrlicha a Európska lieková agentúra zaznamenali necelý jeden prípad s vážnymi následkami na 10-tisíc očkovaní. Každého pacienta však treba urýchlene identifikovať, aby mu čo najskôr pomohli.

Na vakcíny proti COVID-19 sa vzťahujú rovnaké pravidlá zodpovednosti ako na iné lieky. Výrobcu je možné brať na zodpovednosť, ak ide o výrobnú chybu. Ak však vakcínu podali neodborne, zodpovednosť nesie očkujúca osoba. Firma BioNTech však v oficiálnom stanovisku uviedla, že sa nepodarilo preukázať kauzálnu súvislosť medzi vzniknutou ujmou na zdraví a očkovacou látkou Comirnaty/BioNTech.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Podľa Inštitútu Roberta Kocha bolo v Nemecku od začiatku očkovania podaných viac ako 183 miliónov vakcín. Hoci je počet prípadov s vážnymi následkami na také množstvo minimálny, civilné žaloby na výrobcov vakcín sú sledované médiámi s veľkým záujmom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *