Je koniec! Vláda Eduarda Hegera dnes padla. Takto hlasovali poslanci

matovic 1168x710 1

V parlamente sa dnes po náročných dňoch a dlhých debát hlasovalo o vyslovení dôvery vláde Eduarda Hegera. Najprv sa malo hlasovať v utorok o 11-tej hodine, čo si koaliční poslanci preložili na štvrtok.

Hlasovať sa malo najprv o 17:00 no poslanec OĽANO Michal Šipoš si opäť vypýtal prestávku pred hlasovaním. Jednu si už vypýtal v utorok, čo vzbudilo v parlamente vášne. Niektorí sa pýtajú, na čo zase potrebujú prestávku.

„Idú si kupovať posledných poslancov?!“ pýta sa v diskusii Peter.

Hlasovanie sa teda preložilo na 17:33.

Ešte pred samotným hlasovaním o páde vlády sa však pokúsil predseda parlamentu Boris Kollár zmeniť poradie hlasovania a preradiť hlasovanie svojim procedurálnym návrhom, kde by sa mohli prihlásiť desiatky poslancov do rozpravy a hlasovanie o páde vlády by sa tak mohlo presunúť na úplne iný deň.

Nezabudnite pozrieť toto:  Nešťastie na sídlisku. Zo štvrtého poschodia vypadlo 4 ročné dievčatko

Za tento Kollárov návrh hlasoval aj Tomáš Taraba (a Kuffovci), čo zase raz potvrdilo jeho náklonnosť k vládnej koalícii (kto ako hlasoval za Kollárov návrh, ktorý by preradil hlasovanie o páde vlády tu).

Poslanci OĽANO odišli z pléna pri hlasovaní o nedôvere vlády

Za pád vlády hlasovali 78 poslancov. 20 bolo proti. Dvaja poslanci sa zdržali a dvaja nehlasovali.

Premiér Eduard Heger a predseda parlamentu Boris Kollár zajtra navštívia prezidentku Zuzanu Čaputovú.

Poslanci za ĽSNS, Republiku, SaS, Smer či Hlas hlasovali všetci za pád vlády. Za pád vlády hlasoval nakoniec aj Taraba a jeho dvaja poslanci. Tu si môžete pozrieť, ako hlasovali ostatní poslanci.

Nezabudnite pozrieť toto:  Horoskop na pondelok 14.októbra 2024

Minister financií Igor Matovič dnes zachraňoval svoju vládu a išiel podať demisiu ako minister k prezidentke Zuzane Čaputovej. To, čo však urobil, sa na Slovensku asi ešte nikdy nestalo. Asistentke prezidentke svoju podpísanú demisiu na poslednú chvíľu mal vytrhnúť z rúk.

Takto to opísal Richard Sulík v parlamente a tak sa SaS rozhodla, že budú hlasovať za pád vlády.

„Potom sa stalo niečo, čo je vyslovene nehorázne. Minister financií prišiel k prezidentke, podpísal demisiu a potom ju vytrhol jej pracovníkovi z rúk s tým, že si to rozmyslel. Myslím si, že nič lepšie nedokumentuje chaotické vládnutie, ktoré tu zažívame,“ spresnil Sulík.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *