„Kozmické“ a „neskutočné“ UFO sú na ukrajinskej oblohe, tvrdí vládna správa (Video)

ufo ukrajina

Astronómovia pozorovali desiatky objektov, ktoré „nemožno vedecky identifikovať“. Podľa novej správy Hlavného astronomického observatória Národnej akadémie vied Ukrajiny sa obloha nad Kyjevom hemží neidentifikovanými lietajúcimi objektmi (UFO), píš o tom prestížny portál livescience.com

Samozrejme, vzhľadom na to, že Rusko a Ukrajina sú už niekoľko mesiacov vo vojne, ktorá sa vo veľkej miere opiera o lietadlá a bezpilotné lietadlá, je pravdepodobné, že mnohé z týchto takzvaných UFO sú vojenské nástroje, ktoré sa objavujú príliš letmo na to, aby sa dali identifikovať, špekuluje americká spravodajská agentúra.

Správa, ktorá bola uverejnená v databáze preprintov arXiv a ktorá zatiaľ nebola recenzovaná, opisuje nedávne kroky, ktoré ukrajinskí astronómovia podnikli na monitorovanie rýchlo sa pohybujúcich, slabo viditeľných objektov na dennej oblohe nad Kyjevom a okolitými dedinami. Pomocou špeciálne kalibrovaných kamier na dvoch meteorologických staniciach v Kyjeve a vo Vinarivke, dedine vzdialenej asi 75 míľ (120 km) na juh, astronómovia pozorovali desiatky objektov, „ktoré sa nedajú vedecky identifikovať ako známe prírodné javy,“ uvádza sa v správe.

Vládne agentúry zvyknú takéto objekty označovať ako UAP, čo je skratka pre „neidentifikované letecké javy“.

„Pozorujeme značný počet objektov, ktorých povaha nie je jasná,“ napísal tím. „Vidíme ich všade.“

Nezabudnite pozrieť toto:  Orbán a von der Leyenová sa do seba pekne pustili v Európskom parlamente

Výskumníci rozdelili svoje pozorovania UAP do dvoch kategórií: „kozmické“ a „fantómové“. Podľa správy sú kozmické objekty svetelné objekty, ktoré sú jasnejšie ako pozadie oblohy. Tieto objekty sú označované vtáčími menami – napríklad „swift“, „sokol“ a „orol“ – a boli pozorované ako lietajúce samostatne, tak aj v „letkách“, napísal tím.

Naproti tomu fantómy sú tmavé objekty, ktoré sa zvyčajne javia ako „úplne čierne“, akoby pohlcovali všetko svetlo, ktoré na ne dopadá, dodal tím. Porovnaním pozorovaní z dvoch zúčastnených observatórií vedci odhadli, že fantómy sú široké od 10 do 40 stôp (3 až 12 metrov) a môžu sa pohybovať rýchlosťou až 33 000 míľ za hodinu (53 000 km/h). Pre porovnanie, medzikontinentálna balistická strela môže podľa Centra pre kontrolu zbrojenia a nešírenie zbraní dosiahnuť rýchlosť až 24 000 km/h (15 000 mph).

Výskumníci nešpekulovali o tom, čo by tieto UFO mohli byť. Ich práca sa skôr zameriava na metódy a výpočty použité na detekciu týchto objektov. Podľa správy amerického Úradu riaditeľa národnej spravodajskej služby (ODNI) z roku 2021 je však pravdepodobné, že prinajmenšom niektoré UAP sú „technológie nasadené Čínou, Ruskom, iným štátom alebo mimovládnym subjektom“.

Nezabudnite pozrieť toto:  Veľký tlak na Zelenského. Hovorí sa o prijatí Putinových podmienok

Vzhľadom na prebiehajúcu ruskú inváziu na Ukrajinu, ktorá sa začala vo februári 2022, je dôvodné podozrenie, že niektoré UAP opísané v novej správe môžu súvisieť so zahraničnými sledovacími alebo vojenskými technológiami.

Podľa správy ODNI medzi ďalšie možné vysvetlenia UAP patrí „vzdušný neporiadok“, napríklad vtáky a balóny; atmosférické javy, napríklad ľadové kryštáliky; alebo utajované vládne projekty. V správach USA ani Ukrajiny sa neuvádza možnosť mimozemských návštevníkov.

Vláda USA otvorene obnovila svoj záujem o vyšetrovanie UAP od roku 2017, keď do médií uniklo niekoľko videozáznamov zhotovených lietadlami amerického námorníctva. Na teraz už neslávne známych videách sa neidentifikované lietadlá pohybovali zdanlivo nemožným spôsobom bez akéhokoľvek vysvetlenia.

Vláda následne zábery odtajnila a nedávno odhalila, že existujú ďalšie vojenské zábery stretnutí s UAP, hoci ministerstvo obrany (DOD) ich nezverejní z dôvodu „obáv o národnú bezpečnosť“. Začiatkom tohto roka Kongres schválil finančné prostriedky pre ministerstvo obrany na otvorenie nového úradu zameraného výlučne na správu správ o pozorovaniach UFO americkou armádou. Autori novej správy UAP z Ukrajiny dodali, že Národná akadémia vied tejto krajiny má záujem prispieť k tomuto prebiehajúcemu výskumu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *