Luxusná destinácia, kde sú lacnejšie ceny ako na Slovensku. Pivo lacnejšie, ako v Chorvátsku

pexels simge isik karaca 8003686

Ak túžite po oddychu na pieskových plážach s tyrkysovou vodou a chutným drinkom v ruke, neváhajte tento rok zavítať na miesto, ktoré vám odporučíme v tomto článku. Dobrou správou je, že si ho môžete dopriať aj bez ohľadu na vaše financie, pretože ceny občerstvenia sú tam oveľa lákavejšie ako v bufetoch na slovenských kúpaliskách.

Pre rodiny s deťmi, ktorých dovolenka zvykne byť najnákladnejšou, je tu táto skvelá možnosť. Podľa portálu The Sun sa turecké mesto Marmaris stále dokáže brániť celosvetovej inflácii a patrí medzi najlacnejšie destinácie tohto roka.

Aj keď ceny jedla tam trochu vzrástli v porovnaní s minulým rokom, nejedná sa o taký markantný nárast, aký sme mohli pozorovať inde. Na pláži si môžete dopriať trojchodový obed pre štvorčlennú rodinu za niečo viac ako 60 eur.

Ak však chcete ušetriť ešte viac, odporúčame sa vyhnúť stravovaniu priamo na pláži, kde sú ceny vysoké. Stačí, ak sa prejdete zopár uličkami hlbšie do mesta, a nájdete si reštauráciu, kam chodia domáci, a tým pádom sú ceny primeranejšie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čech našiel spôsob, ako predĺžiť životnosť tužkových bateriek

Pri platbách v Turecku sa odporúča používať miestnu menu a zvážiť načítanie meny na predplatenú kartu, napríklad poštovú cestovnú kartu, ktorú je možné dobíjať ďalšou hotovosťou. Takto môžete minimalizovať poplatky za prevod meny.

Ďalším lákadlom Marmarisu sú bezplatné lehátka na pláži, čo je v dnešnej dobe skutočná rarita. A čo tešší vašu chuť na dovolenke, než chutná zmrzlina? Našťastie, kopček zmrzliny v Marmarise stojí len 80 centov, na rozdiel od iných miest, kde by ste zaň zaplatili viac.

Ceny dovolenky v Marmarise sa pohybujú od 500 eur pre štvorčlennú rodinu s raňajkami v závislosti od vybraného rezortu a poskytovaných služieb.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Baba Vanga poradila 6 rád, ako získať peniaze a šťastie. Je to jednoduché

Ak však túžite po ešte väčšej úspore, môžete sa zamerať na Algarve v Portugalsku, ktorá je druhou najlepšou voľbou. Okrem krásnych pieskových pláží, skalnatých útesov a krištáľovo čistej vody tu nájdete aj najlacnejšie „plážové pivo“ zo všetkých možností, ktoré vás vyjde v priemere iba 1,80 eur. A za pohár vína zaplatíte len 2 eurá.

Pre tých, ktorí túžia po exotike a cenovo dostupnej dovolenke, turecká Marmaris a portugalská Algarve sú skvelými možnosťami. No nezabúdajte ani na tretie miesto – Slnečné pobrežie v Bulharsku, kde si za pivo v plážovom bare účtujú približne 1,80 eur.

Nech už si vyberiete akúkoľvek z týchto destinácií, nádherná dovolenka na pieskových plážach vás čaká za rozumné ceny a nezabudnuteľné zážitky. Takže načo čakať? Vyberte si svoju cestovnú destináciu a užite si slnko, more a oddych na plno!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *