Matoviča napadli LGBTI aktivisti: Ty vy*ebaný č*rák! Skončil si! Zabijem ťa! (Video)

matovic lgbti

Pred parlamentom sa dnes konala demonštrácia priaznivcov LGBT+, ktorí prišli vyjadriť podporu transrodovým osobám. Neskôr popoludní Igor Matovič, predseda strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), zverejnil na sociálnych sieťach video, ktoré zachytáva správanie skupiny LGBTIQXYZ+ pred parlamentom.

Matovič uviedol, že keď vychádzal z budovy parlamentu na ceste do sídla strany OĽANO, videl dav ľudí s dúhovými vlajkami. Oslovila ho žena z davu a vymenili si niekoľko slov. Potom k nemu pristúpil novinár z Refresheru a položil mu niekoľko otázok, na ktoré odpovedal. Zrazu k novinárovi zozadu pristúpila osoba z davu a začala na neho pokrikovať vulgarizmy. Nasledovali ďalšie a to, čo Matovič opísal ako vulgárne peklo, aké nikdy predtým nevidel a nezažil.

Matovič uviedol, že títo ľudia na neho začali hádzať tie najvulgárnejšie urážky a vyhrážali sa mu smrťou. Po chvíli vytiahol mobilný telefón, aby si správanie skupiny nahral, ale jedna osoba mu ho vytrhla z ruky. Napriek tomu sa mu podarilo zaznamenať časť poburujúceho správania. Matovič ďalej uviedol, že veľa cestoval po Slovensku a stretol sa s mnohými fanúšikmi krajne pravicových strán, ale nikdy sa nestretol s takou primitívnou, arogantnou, vulgárnou a zlou skupinou ľudí, ako boli títo transgender aktivisti. Dodal, že teraz je viac ako kedykoľvek predtým presvedčený, že pred týmito „ľuďmi“ musíme chrániť naše deti a že Slovensko musí podstatne viac investovať do psychiatrickej starostlivosti.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Utrite si ráno tvár plátkom jablka a večer naneste nastrúhané. Výsledok je úžasný

Na mieste bol prítomný aj ďalší poslanec OĽaNO Marek Šefčík. Uviedol, že keď spolu s Matovičom vychádzali z budovy parlamentu, pristúpilo k nim niekoľko ľudí. Matovič s nimi prehodil niekoľko slov, hoci nezdieľal ich názory. Keď však Matovič odpovedal na niekoľko otázok novinára na kameru, pristúpila k nim skupina s vlajkami, megafónmi, kuklami, maskami a pokrývkami tváre, ktorá kričala a používala obscénne a vulgárne výrazy, aké nikdy predtým nevidel. Pľuli na Matoviča a atmosféra bola neopísateľná. Nebola tam žiadna slušnosť ani pokojná hádka, len príval vulgarizmov a dokonca fyzické násilie. Zasiahnuť musela polícia.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Máte medzi zubami takéto čierne trojuholníky? Zubár vysvetlil, čo to je

Na Facebooku vznikla skupina bojujúca za práva LGBT s názvom „Povedzme nie!“. Tí sa tiež vyjadrila k incidentu. Obvinili Matoviča, že na proteste za práva transrodových osôb úmyselne provokoval dav. Skupina kritizovala Matoviča za jeho transfóbne výroky a tvrdila, že v napätej atmosfére nemal žiadne zábrany. Obvinili ho aj z toho, že demonštroval na tom istom mieste ako dav, ktorý polícia vyhradila na protest.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *