Matovičov poslanec: Pomoc od vlády ľuďom je dostatočná! Cítite ju?

smer olano

Koalícia a opozícia sa nezhodujú v otázke dostatočnosti pomoci zo strany štátu týkajúcej sa rastúcich cien potravín a podnikateľov. Michal Šipoš, predseda poslaneckého klubu OĽANO, tvrdí, že sa urobilo maximum a že treba zamerať pomoc na najohrozenejšie skupiny.

Šipoš tiež priznáva, že v prípade podnikateľov sa dalo urobiť viac, ale že vláda má obmedzené zdroje. Richard Takáč, podpredseda strany Smer-SD, je na druhej strane presvedčený, že vláda pre občanov neurobila nič a že Smer robí to, čo by mala robiť vláda.

Šipoš tiež potvrdil, že OĽANO zvolilo na svojom víkendovom sneme chýbajúcich členov do predsedníctva. Novými členmi sú Marek Šefčík, Milan Potocký, Roman Mikulec a Milan Vetrák. Oficiálny snem sa plánuje do dvoch týždňov. Šipoš taktiež uviedol, že hnutie rokuje so stranami NOVA, Za ľudí a KDH.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Najzdravší chlieb na raňajky. Jedzte ho a sledujte, ako schudnete

Takáč prezentoval názor, že Hlas-SD bude po voľbách najbližším partnerom pre Smer, ale že ho mrzia niektoré kroky lídra Hlasu Petra Pellegriniho. Takáč vyzval Pellegriniho, aby povedal, kto je jeho preferovaným partnerom. Takáč tiež naznačil, že bývalý policajný prezident Tibor Gašpar dostal ponuku kandidovať na kandidátke Smeru, ale nevie, či túto ponuku prijme. Takáč by bol rád, ak by exminister vnútra Robert Kaliňák tiež kandidoval na kandidátke Smeru.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  V obchode ich obchádzame. Čistia črevá ako vysávač a brucho je ploché

Diskusia sa týkala rôznych tém, ale spoločným menovateľom boli otázky týkajúce sa pomoci zo strany štátu a cien potravín. Obe strany sa zhodujú, že situácia nie je ideálna, ale majú rozdielne názory na to, aké kroky by mala vláda podniknúť. Šipoš verí, že sa urobilo maximum, ale uznáva, že v niektorých oblastiach by sa dalo urobiť viac. Takáč na druhej strane tvrdí, že vláda neurobila nič a že Smer supluje vládu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *