• 1 januára, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Mečiar šokoval v TV: Liberáli nie sú demokrati! Pretláčajú si svoju ideológiu za každú cenu!

Mečiar šokoval v TV: Liberáli nie sú demokrati! Pretláčajú si svoju ideológiu za každú cenu!

Bývalý premiér Vladimír Mečiar bol a prvý deň v roku hosťom v televízii TA3, kde musel poriadne šokovať liberálnych voličov.

Mečiar totiž tvrdí, že Slovensko je konzervatívne a už sa ho veľakrát snažili zmeniť, no nepodarilo sa im to.

„Tu vôbec netreba hovoriť o nejakom liberálnom Slovensku. Liberáli nie sú demokrati. Liberáli si svoju ideológiu pretláčajú za každú cenu, aj spôsobom, ktorý nie je vždy dobrý a správny.“ povedal Mečiar.

Mečiar by sa vrátil k občianskemu princípu, aby ľudia rozhodovali v referendách a inštitúcie to musia rešpektovať. Podľa neho sú totiž Slovákom tieto práva upreté.

„Ak to bude inak, nebude to nikdy dobré. Lebo raz sa budeme prispôsobovať liberálom a raz sa budeme… to máte ako v Spojených štátoch. Teraz je liberálne, pred tým bol Trump, konzervatívec. Tak čo budeme každé štyri roky meniť zahraničnú politiku?“ konštatoval Mečiar v TA3.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vezmite mlieko do záhrady a vyriešite problém s vašimi rastlinami

Mečiar kritizuje aj to, že každý nová vláda chcela nové smerovanie krajiny.

Na nový rok sa prihovorila občanom aj súčasná prezidentka Zuzana Čaputová

„V roku 2023 vám prajem zdravie, pokoj a spokojnosť v kruhu svojich najbližších. Prajem vám, aby tento rok priniesol viac dôvodov na radosť než uplynulých dvanásť mesiacov.

Dnešným dňom vstupujeme do nového roku a zároveň si pripomíname tridsiate výročie našej samostatnosti. Pre spoločnosť či pre štát takéto výročie predstavuje tiež príležitosť pozrieť sa na príbeh našej krajiny cez optiku dlhších časových úsekov – akokoľvek našu pozornosť teraz strhávajú aktuálne udalosti súvisiace s politickou krízou. S pokojnou samozrejmosťou a hrdosťou môžeme pri takomto spätnom pohľade povedať, že žijeme unikátne obdobie. Slováci ešte nikdy vo svojej histórii nedostali šancu prežiť tri desaťročia v demokracii, slobode a zároveň vo vlastnom štáte.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čech našiel spôsob, ako predĺžiť životnosť tužkových bateriek. Stačí vám kúsok alobalu

Tomuto obdobiu ale predchádzalo veľa dôležitých zápasov. Zápasov o prežitie, o individuálnu i národnú slobodu, o politickú a občiansku rovnosť. Zápasov o jazyk, vzdelanie, o uchovanie viery, či kultúrnej a prírodnej rozmanitosti našej krajiny. Zápasov o charakter štátu, o uznanie a o dôstojné miesto v Európe. Dnešný sviatočný deň je teda príležitosťou poďakovať a vzdať úctu všetkým, ktorí tieto zápasy úspešne vybojovali a ustáli.

Želám si, aby rok, ktorý nás čaká, bol rokom zmien k lepšiemu. Aby to bol rok bezpečia a stability. Dokázali sme byť úspešní vtedy, keď nad sebectvom prevládlo pochopenie, empatia a súcit. Snaha a chuť robiť veci nielen pre seba, ale aj pre iných. Pre všetkých. Pokúsme sa o to v nasledujúcom roku. Nech nám prinesie pokoj a šťastie.“ napísala na sociálnej sieti prezidentka.

Podobné články

Vytvorte si toto doma z alobalu a ušetríte stovky ročne na kúrení

Vytvorte si toto doma z alobalu…

Tohtoročná vykurovacia sezóna nebude patriť k…
Toto predávali Slovákom v známych reťazcoch. Špina, hmyz aj salmonela v mäse

Toto predávali Slovákom v známych reťazcoch.…

V posledných týždňoch zasiahli štátni potravinoví…
Ak zjete toto jedlo pred spaním, veľmi ťažko zaspíte

Ak zjete toto jedlo pred spaním,…

Predpokladá sa, že posledné jedlo by…
Čistenie okien nebolo nikdy také jednoduché. Tento trik odstráni šmuhy za pár sekúnd

Čistenie okien nebolo nikdy také jednoduché.…

Čistenie okien nepatrí medzi najobľúbenejšie činnosti…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *