Musíme trpieť drahé energie, lebo je to investícia do Ukrajiny, odkazuje Heger Slovákom

heger

Dočasný premiér Eduard Heger bol hosťom v diskusnej relácii RTVS, kde hovoril o aktuálne témach či drahých energiách, ktoré ničia slovenské podniky a krachuje nám priemysel.

Ako Heger tvrdí, že „Investícia do Ukrajiny, ktorú dnes znášame v podobe vyšších cien energii, v podobe nejakej tej humanitárnej, finančnej pomoci a vojenskej, je investícia dlhodobá. Naša opozícia žiaľ ponúka len krátkodobú. Ale my sme tu už 30 rokov a Slovensko tu nie je na ďalšie dva tri roky. A nechce sa stať ruskou provinciou.“ povedal Heger.

Podľa Hegera tieto dlhodobé investície do Ukrajiny prinesú efekt až neskôr.

@lea_laukova_republika #hnutierepublika #REFERENDUM #referendum2023 #politics #politika #heger #vpolitike ♬ původní zvuk – Lea Laukova • Republika

Moderátor v relácii RTVS O 5 minút 15 sa bavil s premiérom v demisii Eduardom Hegerom o vysokých cenách energii, ktoré mala vláda zastropovať.

Ľuďom však chodia platby za rok 2023, ktoré sú šialene vysoké. Heger ale tvrdí, že by nemali chodiť. Čo však majú robiť ľudia? Nemajú platiť?

Premiér v demisii tvrdí, že energetické spoločnosti by mali faktúry prerobiť. Ľuďom však do schránok prišli obrovské ceny za elektrinu.

https://www.youtube.com/watch?v=OQUhJ-nr2Mc

Slovenskí malí podnikatelia zverejňujú nové zálohové platby za elektrinu a keď uvidíte tie ceny, tak padnete na zadok! Ako píšu, toto nedokážu utiahnuť, ani keby chceli a budú musieť svoje malé prevádzky zavrieť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto je potrebné urobiť vo februári s hortenziami a celým záhonom

Slovenská stredná vrstva tak upadá a vláda je ticho. Nakupujeme vojenské techniky za miliardy, ale naše malé slovenské podniky krachujú rad radom.

„Pred chvíľou tu bol uverejnený prehľad záloh na el.energie, tak ja sa pridám tiež a ak mi vie niekto poradiť ako toto riešiť budem veľmi vďačná za každú radu, sme malá rodinná pekáreň fungujúca viac ako 30 rokov, ale toto asi nerozdýchame a to ešte neprišli preddavky na plyn 😭, tie sme mali v minulom roku 504€ a ak ich navýšia podobne ako el. en. tak je koniec“ píše podnikateľka Marta, ktorá má malú rodinnú pekáreň.

Platby sa jej zvýšili mesačne z 190eur na astronomických 850 eur!

Untitled 1 6
322399639 1121000968585811 3131059277044512652 n
323203625 712357547077024 5605632732326499594 n

Ďalší šokovaný je podnikateľ Ivan, ktorý už nebude mesačne platiť za elektrinu 180 eur ale 808 eur.

“ Dakujem celemu svetu. Dnes mi prisli nove ,zalohove platby. Zo 180 na 808.to je len elektrika. Pojde cele male podnikanie do psej matere.🥲🥲🥲🥲🥲“ vyjadril sa Ivan.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto rýchlo zistíte, či je vajce pokazené. Stačí vám voda
Untitled 2 3

„Davno sme mali byť v uliciach všetci už keď nam dirigovali pri covide“ píše Ján.

„Treba ist k referendu a kazdeho volat inak nas tu vsetkych znicia a okradnu co sme budovali roky!!!“ píše Štefan.

„Fúú to je fakt sila, ja to vôbec nechápem tomuto systému… Všetko máme, všetko si vieme vyrobiť a ekonomický ideme do záhuby. Asi treba darmozracov z Nemecka a pod. živiť. Držím vám palce“ píše Jaroslav.

„Nic ine vam neostava len zvysit cenu vyrobku a potom sa uvidi ci prezijete na trhu ci nie ved v konecnom dosledku to aj tak vsetko zaplatia ludia aj ked si to neuvedomuju…ved ked tak krasne zivia banky a pouzivaju tie svoje karticky lebo hotovost ich obtazuje tiez si neuvedomuju ze dvihaju ceny v obchodoch..snad si nemyslite ze to zaplatia tie markety… nie vsetko zaplati narod..ich zisky sa nezmenia len nase penazenky budu stale prazdnejsie..“ napísala Iveta.

„Ak má Ursula peniaze na pravidelné zásobovanie Ukrajiny, tak nech pravidelne dotuje všetkých občanov EU.Ona je zodpovedná za sankcie a zdražovanie.Jej sa nič nestane, je nedotknuteľná.Bez toho, aby sa ľudia spojili sa nič nevyrieši.Agenda postupuje podľa plánu.“dodala Viera.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *