Muž si začal dávať bobkový list do topánok. Začnete to robiť aj vy

bobkovy list ucinky

Bobkový list, korenie, ktoré je v našej krajine veľmi dobre známe a používané. Používa sa nielen na prípravu omáčok, polievok, ale je vhodný aj na konzervovanie zeleniny. Často ho nájdete v kombinácii s novým korením a zrnkami korenia. Okrem toho má aj iné, menej známe použitie.

Bobkový list z obchodu a domácnosti

Až na niekoľko výnimiek sa toto korenie nepoužíva v mletej forme. Používa sa najmä v podobe sušených celých listov, ktoré sú dostupné v každom supermarkete. Môžete si ho však vypestovať doma, aby ste mali vždy čerstvé korenie a jeho dostatok. Ide totiž o listy vavrínu, teplomilného stromu, ktorý je v našich podmienkach mimoriadne vhodný na pestovanie v interiéri. Najmä mladé rastliny sú veľmi citlivé na teplotu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zalievajte rastliny týmto zázračným hnojivom. Vyrastú trikrát väčšie

Zdravotné výhody

Táto rastlina má nepochybne pozitívne účinky na trávenie. Zabraňuje nadúvaniu a plynatosti. Dokáže tiež veľmi dobre upokojiť infekcie močových ciest a odstrániť toxíny v našom tele.

Ak nemáte chuť do jedla, siahnite po jej listoch, pretože dokážu povzbudiť chuť do jedla a urýchliť trávenie Vavrín je veľmi aromatický a účinne dezinfikuje. Nebojte sa ho hojne používať v období chrípok a viróz. Dokáže tiež uvoľniť svaly a myseľ.

Vavrín a vaša obuv

Vďaka svojim aromatickým vlastnostiam má však vavrínový list aj iné využitie. Je to prírodný dezodorant. Dokáže pohlcovať pachy, z ktorých by vám za normálnych okolností bolo zle od žalúdka. Ak teda chcete svojim topánkam vrátiť vôňu alebo sa zbaviť všadeprítomného zápachu obnosených topánok, siahnite po ňom. Pre ešte lepší účinok ho skombinujte s klinčekmi, ktoré sú vďaka esenciálnym olejom tiež veľmi účinné. Tieto dve látky navyše dokážu veľmi účinne pohlcovať nepríjemné pachy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dajte si bobkový list pod každý vankúš v dome. Má to veľké výhody

Ďalšie použitie

Okrem odstraňovania zápachu z topánok má nenápadný list aj ďalšie vlastnosti. Zabezpečí, že mole sa budú od vašich skríň držať v dostatočnej vzdialenosti. Ako na to? Zložte vrecká zo sušeného bobkového listu a zaveste ich do skrine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *