Na proteste v Prahe viala obrovská vlajka Kotlebovcov. Svoj postoj za vystúpenie z NATO šíria všade

345601820 2192940307761363 8364211817000219149 n

Na Václavskom námestí v Prahe sa v sobotu zišlo niekoľko stoviek ľudí, aby protestovali proti vláde a vojne na Ukrajine. Požadovali tiež, aby Česká republika vystúpila z NATO a Európskej únie.

Skupina plánovala pochodovať smerom na Malostranské námestie okolo 16:00. V reakcii na dnešný protest sa na schodoch pred Národným múzeom zišli desiatky ľudí, aby vyjadrili sympatie Ukrajine.

Na demonštrácii vystúpili aj bývalý premiér a bývalý predseda ČSSD Jiří Paroubek, bývalý predseda Valného zhromaždenia OSN a minister zahraničných vecí za ČSSD Jan Kavan, komunistický politik Josef Skála a bývalý poslanec Lubomír Volný, ktorý bol zvolený do dolnej komory parlamentu na kandidátke SPD.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

„Situácia v republike je veľmi vážna. Životná úroveň sa za posledný rok a tento rok znížila v priemere až o štvrtinu. A hodnota úspor našich občanov klesne minimálne o štvrtinu. Zažívame niečo podobné, čo zažili naši rodičia a starí rodičia v roku 1953 počas Zápotockého menovej reformy,“ povedal dnes Paroubek. Kritizoval tiež prístup Českej národnej banky k boju proti inflácii a česko-americkú dohodu o obrannej spolupráci. Demonštranti pri zmienkach o ministerke obrany Jane Černochovej či premiérovi Petrovi Fialovi (obaja ODS) kričali „demisia“ a „hanba“.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

Na demonštrácii bolo v popredí vidieť viať aj vlajku strany Kotlebovci – ĽSNS čo je jasným znakom toho, že strana Mariana Kotlebu podporuje vystúpenie z NATO a EÚ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *