Na Slovensko ide pracovný gigant: Stovky nových miest a kráľovské platy

jason goodman Oalh2MojUuk unsplash

Košice, Slovensko – Celosvetovo uznávaný výrobca Caterpillar Inc. sa chystá prekvapivo investovať milióny a zamestnať stovky zamestnancov vo východnej časti krajiny. Tentoraz však nepôjde o továreň. Americká spoločnosť rozširuje takzvané košické Silicon Valley o výskumné centrum, ktorého cieľom je prilákať aj vysokoškolských študentov. Caterpillar nie je jediný, kto sa po regióne obzerá, pretože IT firmy vyrastajú vo východnej metropole ako huby po daždi. Píše o tom portál zoznam.sk

Predstavujeme nového hráča v košickom IT Valley, americkú korporáciu Caterpillar Inc. známu výrobou ťažkých strojov pre stavebníkov, ktorá rozširuje svoje pôsobenie. Spoločnosť je známa svojimi charakteristickými žltými strojmi a logom „CAT“, ale už nejaký čas ponúka aj oblečenie a odolné telefóny.

Pred niekoľkými dňami spoločnosť Caterpillar oznámila otvorenie centra pre vývoj digitálnych aplikácií v Košiciach. Do konca roka plánuje zamestnať desiatky IT odborníkov. „Očakávame stovky zamestnancov, presný časový rámec nemáme, ale naším cieľom je zamestnať tých najlepších ľudí. Zatiaľ nemáme presnú sumu investícií, ale určite to budú milióny dolárov,“ uviedol Ogi Redzic, viceprezident spoločnosti Caterpillar Inc. Jediný v Európe, ktorého platy presahujú 5 000 eur.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Farmár prezradil trik, aby sliepky znášali toľko vajec, že nebudete stíhať zbierať

Nové centrum sa zameria na vývoj softvérových produktov. „V Európe sme v podstate jediné primárne vývojové centrum, ktoré sa bude rozrastať,“ zdôraznil Marek Uhrín, riaditeľ Caterpillar Slovakia.

Náborový proces sa už začal. „Spočiatku budeme potrebovať skúsených vývojárov v širokom spektre technológií, seniorov a technických lídrov, ktorí vytvoria svoje tímy,“ vysvetlil Uhrín. Spoločnosť už vyhlásila výberové konanie na manažérov, pričom ponúka nástupný plat 5 500 eur.

Šité na mieru absolventom

Spoločnosť má záujem nielen o odborníkov, ktorí už v Košiciach pracujú, ale aj o mladé talenty. Cieľom vývojového centra je spolupráca s košickými univerzitami. Zástupcovia spoločnosti preto nedávno navštívili Technickú univerzitu v Košiciach.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Dajte kartón do koša na odpadky a vyriešte nechutný problém

Ervin Lumnitzer, prorektor pre vzdelávanie, uviedol, že univerzita sa zatiaľ s korporáciou nedohodla, ale rokujú o budúcej spolupráci. „Diskutovali sme o poskytnutí priestorov a možnom zapojení do študijných programov a vzdelávania. Možno by sme mohli prispôsobiť našich absolventov ich potrebám,“ povedal Lumnitzer pre Hospodárske noviny. Dodal, že majú záujem najmä o absolventov so zameraním na IT, strojárstvo alebo logistiku.

Košice sú na vzostupe, za rok prilákali 20 nových firiem

Príchod medzinárodnej korporácie je ďalším dôkazom úspešnosti košického IT Valley. V súčasnosti v metropole východu sídli 70 významných IT firiem, čo je podľa HN (Hospodárske noviny) o 20 viac ako vlani. V najväčšom multifunkčnom komplexe v Košiciach má sídliť aj softvérová spoločnosť Eset, ktorá patrí medzi najúspešnejšie slovenské firmy pôsobiace vo svete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *